کد خبر: ۶۸۳۲

گذری بر خاطرات و سخنرانی‌های شهید سلیمانی در «میدان‌های سخت»

موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار کتاب «میدان‌های سخت» (گزیده خاطرات و سخنرانی‌های سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی) می‌کوشد گوشه‌ای از مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را نشان دهد. این کتاب توسط محمدحسن روزی‌طلب و پروین نوری‌پور تدوین شده و در 388 صفحه در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی – فارس نوشت: امروز بیش از همیشه اهمیت «میدان» در تحولات سیاسی نمایان می‌شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی با تمجید از مجاهدت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در این عرصه، نیروی قدس را «بزرگ‌ترین عامل مؤثّر در جلوگیری از دیپلماسی انفعالی در منطقه‌ی غرب آسیا» خواندند. بدون شک نقش اثرگذار سردار شهید سلیمانی در جهاد در «میدان‌های سخت» تا مدت‌ها چنان که باید و شاید هویدا نخواهد شد. 

بسیاری از فعالیت‌های آن شهید سرفراز هنوز نیز بر بسیاری ناپیداست. با این حال با سیر در نظرات، دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و خاطرات سردار سلیمانی می‌توان برخی از تلاش‌ها و مجاهدت‌های صورت گرفته در عرصه «میدان‌های سخت» را شناخت.

موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار کتاب «میدان‌های سخت» (گزیده خاطرات و سخنرانی‌های سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی) می‌کوشد گوشه‌ای از این مجاهدت‌ها را نشان دهد. این کتاب توسط محمدحسن روزی‌طلب و پروین نوری‌پور تدوین شده و در 388 صفحه در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. 

«ميدان‌هاي سخت» گزیده سخنراني‌ها، خاطرات، گفتگوها و نيز متن کامل وصيتنامه شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني است. اهميت و ارزش اين اثر صرفاً در انتساب اين سخنان و گفتارها به شهيد خلاصه نمي‌شود. «ميدان‌هاي سخت» از آن رو حائز اهميت است که دربردارنده ديدگاه‌ها، نگرش‌ها، منظومه فکري، نظام معرفتي و بيان‌کننده مباني و مبادي و غايت حرکت اين قهرمانِ جبهه مقاومت است.
 
آنچه «ميدان‌هاي سخت» را اثري خواندني مي‌کند شيوايي شهيد سليماني در گفتار و لطافت او در احساس است. شهيد سليماني در غالب موارد آراسته و پيراسته سخن گفته است. ميدان‌هاي سخت از اُنس حاج قاسم با متون و منابع اصيل ديني و به طور خاص نهج‌البلاغه پرده برمي‌دارد، چنانکه ذوق هنري و آشنايي آن شهید را با لطايف و ظرايف ادبي به نمايش مي‌گذارد. 

ناگفته پیداست که «ميدان‌هاي سخت» شايستگي و بايستگي آن را دارد که يکي از منابع اصيل درک مباني انقلاب و نظام جمهوري اسلامي محسوب شود و به عنوان يک متن معيار، مورد مطالعه و ارجاع علاقه‌مندان و باورداران به آرمان‌هاي انقلاب اسلامي قرار گيرد. این کتاب همچنین می‌تواند در تحلیل روابط خارجه نیز به خواننده کمک کند.

گذری بر خاطرات و سخنرانی‌های شهید سلیمانی در «میدان‌های سخت»

کتاب «میدان‏‌های سخت» شامل سه بخش است: بخش اول سخنرانی‏‌های شهید حاج قاسم سلیمانی در سال‌های اخیر و با موضوع جبهه جهانی مقاومت را دربرمی‌گیرد. بخش دوم به سخنرانی‏ها و گفتگوهای سردار شهید درباره دفاع مقدس و جهاد هشت ساله می‌پردازد. و بخش سوم شامل وصیّتنامه الهی- سیاسی شهید عزیز است.
شما می‌توانید برای تهیه کتاب «میدان‌های سخت» با قیمت 65 هزار تومان به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی مراجعه کنید. 

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات