برای شناخت بهتر شخصیت شهید بهشتی این مستند را ببینید + تیزر

«بهشتی برای ملت» مستند 90 دقیقه‌ای که دربرگیرنده حیات 53 ساله شهید بهشتی است در تلاش است تا نقش شهید بهشتی را در معماری ارکان نظام جمهوری اسلامی تبیین کند. از ویژگی‌های این مستند داستانی، بهره‌گیری از خاطرات و روایت‌های منتشرنشده درباره شهید بهشتی و پرهیز از نگاه مغرضانه است.
دوشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی - فارس نوشت: امروز با گذشت 40 سال از شهادت آیت‌الله دکتر محمد حسینی بهشتی، مشی، آراء و عملکرد او چنان که شایسته است به مردم و به ویژه جوانان معرفی نشده است. شخصیت شهید بهشتی چه در دوران حیات و چه پس از شهادت- همواره آماج ناملایمات و تهمت‌ها بوده و امروز نیز ابهامات و شبهات متعددی درباره آن شهید مطرح می‌شود. مستند «بهشتی برای ملت» از تولیدات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی می‌کوشد ضمن پاسخ‌گویی به این شبهات، ابعاد مغفول مانده حیات سیاسی، اجتماعی و علمی آیت‌الله بهشتی را بررسی کند.

مصاحبه‌های آرشیوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، اسناد موجود درباره شهید، مطبوعات و فایل‌های صوتی سخنرانی دکتر بهشتی، زیرساخت‌های پژوهشی این مستند را تشکیل می‌دهد. در این مستند از خاطرات افرادی چون آیت‌الله خامنه‌ای، مسیح مهاجری، علی جنتی، محمد پیشگاهی‌فرد، روح‌الله حسینیان، محمد خامنه‌ای، هادی خامنه‌‌ای، سیدمحمود دعائی، محمد صدر، علیرضا و محمدرضا بهشتی و ... استفاده شده است.


این مستند 90 دقیقه‌ای که دربرگیرنده حیات 53 ساله شهید بهشتی است در تلاش است تا نقش شهید بهشتی را در معماری ارکان نظام جمهوری اسلامی تبیین کند. از ویژگی‌های این مستند داستانی، بهره‌گیری از خاطرات و روایت‌های منتشرنشده درباره شهید بهشتی و پرهیز از نگاه مغرضانه است.

مستند «بهشتی برای ملت» به تهیه‌کنندگی مهدی رمضانی و کارگردانی محمدرضا هراتی، محصول موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی است.

شما می‌توانید برای تماشای این مستند به سایت «عماریار» به آدرس ammaryar.ir مراجعه کنید.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات