کد خبر: ۶۹۵۶
یادمان شهدای هفتم تیر

گزارش ساواک از فعالیت‌های مبارزاتی شهید عباسعلی ناطق‌نوری + سند

ه استناد این سند در مهر ماه 1356 رئیس ساواک به ریاست شهربانی کشور می‌نویسد: «نامبرده بالا یکی از عناصر افراطی و متعصب مذهبی است که اخیراً در هیئت صاحب‌الزمان تهران مبادرت به اظهارات خلاف و تحریک‌آمیزی نموده است. خواهشمند است دستور فرمائید. مشارالیه را ممنوع از وعظ نموده و از نتیجه این سازمان را آگاه سازند.»
دوشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸

پایگاه مرکز اسنلاد انقلاب اسلامی؛ شهدای واقعه هفتم تیر 1360 گلچینی از بهترین خدمتگزاران و کارگزاران نظام اسلامی بودند. در میان یاران بهشتی انقلاب نام شهید عباسعلی ناطق‌نوری نماینده مردم شهرستان نور در مجلس شورای اسلامی نیز خوش می‌درخشد.

شهید عباسعلی ناطق‌نوری در در دوران نهضت اسلامی از مبارزان فعال در عرصه سیاست بود بطوری که بارها و تحت تعقیب ساواک قرار گرفته بود. یکی از این اسناد گزارشی است درباره سخنرانی عباسعلی ناطق‌نوری در هیئت صاحب‌الزمان که طی آن سازمان اطلاعات و امنیت کشور دستور ممنوع‌المنبری وی را صادر کرده است.

به استناد این سند در مهر ماه 1356 رئیس ساواک به ریاست شهربانی کشور می‌نویسد:

«نامبرده بالا یکی از عناصر افراطی و متعصب مذهبی است که اخیراً در هیئت صاحب‌الزمان تهران مبادرت به اظهارات خلاف و تحریک‌آمیزی نموده است. خواهشمند است دستور فرمائید. مشارالیه را ممنوع از وعظ نموده و از نتیجه این سازمان را آگاه سازند.»  

گزارش ساواک از فعالیت‌های مبارزاتی شهید عباسعلی ناطق‌نوری + سند

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات