مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۶۹۷۷
مرحوم محققی، حدود ۱۰ سال در هامبورگ آلمان، خدمات دینی ارائه کرد و سنگ بنای مسجدی را جهت فعالیت‌های دینی نهاد؛ حال، با گذشت ۵۱ سال از رحلت این عالم برجسته، کتابی با عنوان سفیر شیعه در غرب، چاپ و منتشر شده است.
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۷ - ۲۱ تير ۱۴۰۰ - 2021July 12
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی _خبرگزاری صدا و سیما نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محققی، عالمی است که او را به‌عنوان سفیر شیعه در غرب می‌شناسند. مرحوم محققی، حدود ۱۰ سال در هامبورگ آلمان، خدمات دینی ارائه کرد و سنگ بنای مسجدی را جهت فعالیت‌های دینی نهاد. حال، با گذشت ۵۱ سال از رحلت این عالم برجسته، کتابی با عنوان سفیر شیعه در غرب، چاپ و منتشر شده است.جامعیت و فکر بلند حجت‌الاسلام محمد محققی، موجب شد که او از دیگر مبلّغان، متمایز باشد. مبلّغی که می‌توان از او به‌عنوان مهاجر الی‌الله، نام برد. استفاده از هنر، جهت تبلیغ دین مبین اسلام نیز یکی از ویژگی‌های برجسته این عالم بود.  
 
مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تلاش دارد که تاریخ معاصر ایران را با آثار مکتوب، معرفی کند. تاکنون، خاطرات و زندگی‌نامه ۴۰۶ تن از علمای برجسته کشورمان، از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی جمع‌آوری شده که ۷۰ جلد آن چاپ و روانه بازار کتاب شده است.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر