با صدور پیامی

مركز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله خزعلی را تسلیت گفت

در پیام تسلیت مركز اسناد انقلاب اسلامی در پی درگذشت آیت‌الله خزعلی آمده است: آیت‌الله خزعلی از اوایل دوران نهضت اسلامی همراه امام خمینی (ره) به مبارزه علیه رژیم منحوس پهلوی پرداخت و در این راه هزینه‌های سنگینی پرداخت.
شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مركز اسناد انقلاب اسلامی، در پی درگذشت آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی پیشكوت مبارزات انقلابی مركز اسناد انقلاب اسلامی طی پیامی درگذشت این مجاهد و یار دیرین امام خمینی (ره) و پاسدار حریم مقام معظم رهبری را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا، مركز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت پیشكوت مبارزات انقلاب اسلامی و مجاهد بزرگی كه مصالح نظام و انقلاب را به تعلقات نَسَبی ترجیح داد را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب، عموم مردم فهیم ایران اسلامی و همسر مكرمه ایشان تسلیت و تعزیت گفته و از خداوند متعال علو درجات این روحانی بزرگ و مبلغ مكتب غدیر و پاسدار حریم ولایت را مسئلت می‌نماید.

این پیام می‌افزاید: آیت‌الله خزعلی از اوایل دوران نهضت اسلامی همراه امام خمینی (ره) به مبارزه علیه رژیم منحوس پهلوی پرداخت و در این راه هزینه‌های سنگینی پرداخت  كه از جمله می‌توان به تبعیدهای مكرر، زندانی شدن‌های مختلف و شهادت فرزندش اشاره كرد.

مركز اسناد در این پیام آورده است: این عالم بزرگ سفرهای تبلیغی فراوانی به شهرهای دور و نزدیك كشور داشت و اسناد ساواك كه اكنون در دسترس است گواه مسافرت‌های ایشان به اقصی نقاط كشور و پراكندن بذر نهضت امام خمینی در گوشه و كنار ایران است.

در پایان این پیام آمده است: مركز اسناد انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این عضو محترم مجلس خبرگان رهبری و پیشكسوت مبارزات انقلابی از خداوند متعال مسئلت می‌نماید تا ایشان در شب اول قبر میهمان سفره اباعبدالله حسین (ع) باشد و با ائمه معصومین (ع) و شهدای انقلاب اسلامی محشور شوند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات