مرکز اسناد انقلاب اسلامی

ارج‌نامه حجت‌الاسلام والمسلمین حسینیان با عنوان «روحانی مجاهد» با 25 درصد تخفیف و ارسال رایگان عرضه شد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - 2021August 31

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در اولین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان، رئیس فقید مرکز اسناد انقلاب اسلامی و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی اقدام به انتشار یادنامه‌ای با عنوان «روحانی مجاهد» نمود. این عنوان برگرفته از پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان است. «روحانی مجاهد» دربرگیرنده بیش از 25 مصاحبه و یادداشت درباره مشی سیاسی، علمی، فرهنگی و شخصیتی مرحوم روح‌الله حسینیان است.

بخش اول این یادنامه، خاطرات مرحوم روح‌الله حسینیان را شامل می‌شود که در سال 1398 در مرکز اسناد انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است. خاطرات حجت‌الاسلام حسینیان شامل معرفی خانواده، پیشینه، فعالیت‌های سیاسی و تکاپوهای مبارزاتی در سال‌های انقلاب است. یکی از ویژگی این خاطرات، توجه راوی بر جزئیاتِ رویدادهاست.

کتاب «روحانی مجاهد» را با 25 درصد تخفیف تهیه کنید

بخش دوم مشتمل بر گفتگوهایی از حجج اسلام محسن‌اژه‌ای، حسینعلی نیری، علی فلاحیان، علی رازینی، موسی قربانی، مرتضی آقاتهرانی، حمید رسایی، قدرت‌الله علیخانی و ... است و سومین بخش متشکل از یادداشت‌هایی از محسن کاظمی، محمد عطریانفر، گلعلی بابایی، محمدباقر خرمشاد، کاظم دارابی، محمدمهدی اسماعیلی، محمدرضا کائینی و ... است. مقدمه این اثر را نیز حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی نگاشته است.

چنان‌که پیداست، مهم‌ترین ویژگی این اثر، تنوع راویان است؛ به طوری که شخصیت‌هایی از جریان‌های سیاسی مختلف در میان راویان حضور دارند. همچنین این کتاب علاوه بر واکاوی مشی سیاسی و مواضع مرحوم حسینیان، سیری بر تاریخ انقلاب اسلامی نیز هست و بسیاری از پرونده‌های امنیتی و ناگفته‌های تاریخ انقلاب در میان سطور این اثر تشریح می‌شود.

در این کتاب همچنین عکس‌ها و اسنادی بسیاری برای اولین‌بار منتشر می‌شود که می‌تواند برای خواننده جذاب و جالب توجه باشد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی به مناسبت اولین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان، یادنامه «روحانی مجاهد» را با 25 درصد تخفیف و ارسال رایگان، در اختیار مخاطبان قرار داده است. 

شما می‌توانید برای تهیه این کتاب، ضمن رجوع به سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی ، به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران هم مراجعه کنید.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر