مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۷۳۹۴
به بهانه سالگرد درگذشت روحانی انقلابی
در گزارشی از پلیس راه‌آهن به شهربانی کل کشور چنین آمده است: «شخصی به نام شیخ محی‌الدین شهرت حائری شیرازی ساکن قم خیابان ایستگاه راه‌آهن کوچه حاج‌نمازی پلاک 16 که اخیراً از شیراز به قم آمده از طرفداران آقای خمینی است و با جمع‌آوری طلاب حوزه علمیه به سوی خود، تبلیغات سوء علیه دستگاه می‌نماید.
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - ۰۱ دی ۱۴۰۰ - 2021December 22
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی در 29 آذر 1396 دار فانی را وداع گفت. وی از روحانیون مبارز در نهضت امام خمینی بود که در قم و شیراز فعالیت داشت. آیت‌الله حائری با تشکیل حلقه‌های مبارزاتی در مساجد شیراز و جذب جوانان پایگاهی برای مبارزه به وجود آورده و در این مسیر طعم زندان را رژیم پهلوی را نیز چشیده بود. همچنین با استفاده از فضای تدریس در حوزه علمیه قم به ویژه مدرسه حقانی نقش بسزایی در جریان مبارزات طلاب ایفا می‌کرد.

در همین رابطه در یکی از اسناد به جای مانده از مبارزات او در سال 1352 در گزارشی از پلیس راه‌آهن به شهربانی کل کشور چنین آمده است: «شخصی به نام شیخ محی‌الدین شهرت حائری شیرازی ساکن قم خیابان ایستگاه راه‌آهن کوچه حاج‌نمازی پلاک 16 که اخیراً از شیراز به قم آمده از طرفداران آقای خمینی است و با جمع‌آوری طلاب حوزه علمیه به سوی خود، تبلیغات سوء علیه دستگاه می‌نماید.»


برگی از مبارزات سیاسی آیت‌الله حائری شیرازی
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر