همزمان با سالروز میلاد حضرت صدیقه کبری(س) برگزار شد:

آئین تجلیل از مقام زنان و بانوان در مرکز اسناد انقلاب اسلامی + گزارش تصویری

همزمان با ولادت باسعادت حضرت صدیقه کبری(س)، حجج اسلام مصطفی پورمحمدی و سید حمید روحانی به همراه معاونین مرکز اسناد انقلاب اسلامی، از زحمات همکاران این مرکز به ویژه بانوان، قدردانی کردند.
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، همزمان با ولادت باسعادت حضرت صدیقه کبری(س)، حجج اسلام مصطفی پورمحمدی و سید حمید روحانی به همراه معاونین مرکز اسناد انقلاب اسلامی، از زحمات همکاران این مرکز به ویژه بانوان، قدردانی کردند.

گردهمایی به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حمید روحانی در جلسه ای که به این مناسبت برگزار شد، ضمن تبریک جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، به ذکر ویژگی های شخصیتی ایشان پرداخت و گفت: ویژگی بارز حضرت فاطمه زهرا(س) این بود که اسلام را در همه ابعاد شناخته بود و مانند مذهبی‌هایی که تک بعدی می نگرند، نبود. این یک ویژگی بسیار مهم و برجسته در وجود ایشان است. یکی دیگر از ویژگی‌های حضرت صدیقه کبری(س) ساده زیستی بود، آن حضرت نگاه تجملاتی نداشتند و بسیار ساده زیست بودند. ویژگی سوم ایشان، سازش ناپذیری و حفظ خط مقاومت بود.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، رئیس هیئت امناء و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ضمن تبریک و تهنیت ولادت حضرت فاطمه(س) گفت: حضرت زهرا(س) اسوه انسانیت هم برای مردان و هم برای زنان هستند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به نقش زنان در تاریخ بشریت یادآور شد: زنان، از ابتدای خلقت، همپای مردان، دارای نقش برجسته ای در تاریخ بودند؛ همانند حضرت حوا که هم‌پای حضرت آدم بود. در نهضت های انبیاء عظام و اسلام، به ویژه تشیع، به زنان نگاهی ممتاز است. در انقلاب اسلامی هم حضرت امام خمینی، به خانم‌ها و نقش آنها در به ثمر رسیدن این انقلاب تاکید داشتند. امام جایگاه ویژه‌ای برای زنان در عرصه های مختلف قائل بودند.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی تصریح کرد: اغلب کشورهایی که ادعای حقوق بشر و برابری حقوق زن و مرد دارند و شعار آزادی سر می دهند، نگاهی ابزاری و سودمدارانه به زن دارند. چنین نگاهی، موجب بروز بی‌عدالتی اجتماعی می‌شود. اما انقلاب اسلامی نقش ممتازی را برای خانم‌ها قائل شد. ببینید در آموزش پرورش، حوزه بهداشت و درمان، حوزه دانشگاه، مسائل سیاسی، ورزشی، علمی و تحقیقی و مجموعه‌های مختلف، بانوان حضور ویژه ای دارند و نقش آفرین هستند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود، ضمن ابراز خرسندی از حضور بانوان در مرکز اسناد انقلاب اسلامی، از زحمات آنان تقدیر و تشکر کرد.

گردهمایی به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)

در انتهای این مراسم، به رسم قدردانی، علاوه بر هدایای نقدی، لوح تقدیر و یک جلد کتاب «سرزمین بی فصل (روایت عاشقانه پروین مرادی از سی و پنج سال زندگی با سید حمید تقوی فر)» به بانوان مرکز اسناد انقلاب اسلامی اهداء شد.

گردهمایی به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)

گردهمایی به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)

گردهمایی به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات