با حضور آیت‌الله اعرافی و حجت‌الاسلام پورمحمدی؛

آئین رونمایی و معرفی کتاب خاطرات آیت‌الله محسن مجتهد شبستری برگزار می‌شود

آئین رونمایی و معرفی کتاب خاطرات آیت‌الله محسن مجتهد شبستری از ساعت ۱۰ روز شنبه ۱۴ اسفندماه با حضور آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی پورمحمدی رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام جواد مجتهد شبستری و جمعی از طلاب و روحانیون در حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی برگزار می‌شود.
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آئین رونمایی و معرفی کتاب خاطرات آیت‌الله محسن مجتهد شبستری برگزار می‌شود. در این مراسم که از ساعت ۱۰ روز شنبه ۱۴ اسفندماه در حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی برگزار می‌شود، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی پورمحمدی رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام جواد مجتهد شبستری و جمعی از طلاب و روحانیون حضور خواهند داشت.

کتاب خاطرات «آیت‌الله محسن مجتهد شبستری» در هشت فصل تنظیم شده است: فصل اول به خاطرات وی از دوران کودکی، تحصیلات مقدماتی و خانواده اختصاص دارد. فصل دوم، دوران اقامت و تحصیل وی در قم را دربرمی‌گیرد. فصل سوم، به آغاز فعالیت‌های مبارزاتی راوی پرداخته و فصل چهارم، از حضور وی در مسجد «طلاچیان» تا پیروزی انقلاب اسلامی را روایت می‌کند. در فصل پنجم، خاطرات وی از نخستین وقایع و تحولات پس از پیروزی انقلاب بیان شده است و فصول ششم تا هشتم به وقایع و رخدادهای بعد از پیروزی انقلاب اختصاص دارد. انتخاب و عزل قائم مقام رهبری، پذیرش قطعنامه 598 و انتخاب رهبری از فرازهای مهم این فصول محسوب می شود.

کتاب «خاطرات آیت‌الله محسن مجتهد شبستری» از مجموعه کتاب‌هایی است که در آستانه «یکصدمین سال بازتاسیس حوزه علمیه قم» منتشر شده و فرازهایی درباره حوزه قم، اساتید حوزه، جامعه مدرسین و ... را در بر می‌گیرد.
 
کتاب خاطرات آیت‌الله مجتهد شبستری را خانم سمیرا عظیمی گلوجه تدوین و موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرده است.

آئین رونمایی و معرفی کتاب خاطرات آیت‌الله محسن مجتهد شبستری برگزار می‌شود
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات