کد خبر: ۷۵۹۸

برشی از کتاب «خفتگان آستان علوی» + فیلم

یکی از جذاب ترین بخش های کتاب "خفتگان آستان علوی"، تاریخچه ای درباره نجف و حرم امیرالمومنین(ع) است که نویسنده در ابتدای کتاب گنجانده است. این بخش اطلاعات نابی در اختیار خواننده قرار می دهد.
يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ کتاب «خفتگان آستان علوی (درآمدی بر تاریخ نجف و حرم امیرالمؤمنین علیه‌السلام)» که از ساعت 16 امروز در قم رونمایی می شود، مشتمل بر بیوگرافی 628 تن از مدفونین حرم علوی از آدم ابوالبشر تا علمای دین و شاهان و شاهزادگان است.  دکتر صفاءالدین تبرائیان نویسنده کتاب در مقدمه این اثر می نویسد: «سعی نگارنده بر این بوده که برای هر یک از رجال نامور به خاک سپرده شده در حرم، بیش از یک صفحه شرح حال ننگارم.»
 
تبرائیان برای تحریر این کتاب که به گفته خودش، روند تحقیق و تالیف آن بیش از دو سال به طول انجامید، چندین مرتبه به نجف سفر کرده و «داخل برخی حجره ها را که متولیان عتبه سال هاست درب آنها را مسدود کرده اند» مشاهده کرد.
 
یکی از جذاب ترین بخش های این اثر، تاریخچه ای درباره نجف و حرم امیرالمومنین(ع) است که نویسنده در ابتدای کتاب گنجانده است. این بخش اطلاعات نابی در اختیار خواننده قرار می دهد.
 
آنچه در ادامه می بینید و می شنوید، بخشی از کتاب «خفتگان آستان علوی» است که به تازگی توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.
 

برای دریافت فیلم با حجم بالا از اینجا و با حجم پایین از اینجا اقدام کنید.

 
 
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات