مرکز اسناد انقلاب اسلامی

از "خاطره‌ها" تا "سرزمین بی‌فصل" ؛
5 عنوان پر فروش مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی شد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - 2022May 22

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غرفه این مرکز، در دو بخش فیزیکی و مجازی، میزبان دوستداران کتاب و علاقمندان به کتابخوانی بود.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی کوشید تا در این بازه ده روزه، با طرح‌های متنوع فرهنگی، گامی در مسیر اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم بردارد و از نکات مثبت این دوره، استقبال مخاطبان از غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی بود.

در این غرفه، بیش از 300 عنوان کتاب با موضوعات تاریخ انقلاب، سیاست، علوم اجتماعی، تاریخ شفاهی، اسناد، شخصیت‌ها، دانستننی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان و البته کتاب کودک، به مخاطبان عرضه شد. در این بین، چند اثر، با استقبال بیشتر مخاطبان روبرو شد. در صدر این آثار، مجموعه 5 جلدی «خاطره‌ها» قرار داشت. این مجلد، خاطرات مرحوم آیت‌الله محمدی ری‌شهری از سال‌ها مبارزه و جهاد بود. خاطرات آیت‌الله ری‌شهری هم دربرگیرنده تاریخ انقلاب و هم مشتمل بر وقایع و رویدادهای مهم دهه 60 و دهه 70 است. نحوه تاسیس وزارت اطلاعات، کشف و خنثی‌سازی توطئه‌های ضدانقلاب و منافقین در سال‌های اول انقلاب، ماجرای آیت‌الله منتظری و آیت‌الله شریعتمداری و ... بخشی از مهمترین مباحث خاطرات ری‌شهری است.

کتاب «بهائیت در ایران» دومین اثر پرفروش مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب بود. این تحقیق درصدد تبیین چگونگی پیدایش بهائی‌گری در ایران است. فرضیه اصلی كتاب این است كه بهائی‌گری به عنوان جنبشی سیاسی - اجتماعی به دنبال شكستن اقتدار مذهبی و قدرت روحانیت در ایران بود. این کتاب را دکتر سعید زاهدزاهدانی تالیف کرده است.

اثر «چالش هسته‌ای» که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان تالیف شده نیز با استقبال مخاطبان مواجه شد. جلد اول از مجموعه «چالش هسته‌ای» به بررسی ابعاد و سطوح مسائل هسته‌ای ایران و بازخوانی سیر مذاکره با غرب می‌پردازد. نبویان با توجه به مسئولیت خود در کمیسیون برجام، اقدام به نگارش این اثر کرده و البته جزئیاتی از ابعاد مختلف هسته‌ای را در این کتاب در اختیار خواننده قرار داده است.

پیوند بهائیت و صهیونیسم، مبانی فراماسونری و سرزمین بی‌فصل (روایت عاشقانه‌ی پروین مرادی از سی‌وپنج سال زندگی با سید حمید تقوی‌فر) دیگر عناوین پرفروش غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب بودند.

 

5 عنوان پر فروش انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب

 

گفتنی است، فعالیت مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نمایشگاه مجازی کتاب همچنان ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند تا 2 خردادماه، با رجوع به تارنمای خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی Www.ketab.ir کتب موردنظر خود را تهیه کنند.

 

 

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر