مرکز اسناد انقلاب اسلامی

در پیامی؛
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی رئیس هیئت امنا و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود دعائی را تسلیت گفت.
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - 2022June 06

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی رئیس هیئت امنا و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود دعائی را تسلیت گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت روحانی مبارز حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود دعائی موجب تآثر و تألم گردید. این یار دیرین و قدیمی امام خمینی(ره)، پیوسته همگام و همراه حضرت امام(ره) در مبارزه و سختی‌های آن بود و از مجاهدان فعال و موثر به ویژه در دوران تبعید پیشوای نهضت در عراق به شمار می‌آمد.

مجاهدت‌های فرهنگی سیاسی مرحوم دعائی، به فعالیت‌های او در دوران مبارزه محدود نشد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مناصب مختلف به خصوص در موسسه اطلاعات منشا اثر و خدمات شایانی شد.

صفای باطن، مردم‌داری، مناعت طبع و رواداری او در ارتباطات سیاسی و فرهنگی با اقشار مختلف از او چهره‌ای ماندگار و به یادماندنی ساخت.

درگذشت این مبارز قدیمی همزمان با رحلت پیر و مرادش حضرت امام خمینی(ره) و همزمان با قیام 15 خرداد نشان از پیوند عمیق او با امام و انقلاب بود. حشره الله مع اجداده الطاهرین.

مصطفی پورمحمدی

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر