مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به مناسبت هفتم تیر منتشر شد:
همزمان با سالروز شهادت آیت‌الله سید محمد حسینی بهشتی، نسخه کاملو رایگان مستند «بهشتی برای ملت» در دسترس علاقمندان قرار گرفت.
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۰۷ تير ۱۴۰۱ - 2022June 28

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، همزمان با سالروز شهادت آیت‌الله سید محمد حسینی بهشتی، نسخه کامل مستند «بهشتی برای ملت» در دسترس علاقمندان قرار گرفت. شما می‌توانید با مراجعه به صفحات رسمی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آپارات و یوتیوب، مستند «بهشتی برای ملت» را به صورت رایگان تماشا کنید.

گفتنی است این مستند 90 دقیقه‌ای، با هدف ابهام‌زدایی از شخصیت سیاسی آیت‌الله بهشتی، می‌کوشد ابعاد مغفول مانده حیات سیاسی، اجتماعی و علمی این شهید را بررسی کرده و نقش دکتر بهشتی را در معماری ارکان نظام جمهوری اسلامی تبیین کند. مصاحبه‌های آرشیوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، اسناد موجود درباره شهید، مطبوعات و فایل‌های صوتی سخنرانی آیت‌الله بهشتی، زیرساخت‌های پژوهشی این مستند را تشکیل می‌دهد. 

 

 

در مستند «بهشتی برای ملت» از خاطرات افرادی چون حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مسیح مهاجری، علی جنتی، محمد پیشگاهی‌فرد، روح‌الله حسینیان، محمد خامنه‌ای، هادی خامنه‌‌ای، سیدمحمود دعائی، محمد صدر، علیرضا و محمدرضا بهشتی و ... استفاده شده است.

مستند داستانی «بهشتی برای ملت» به تهیه‌کنندگی مهدی رمضانی و کارگردانی و پژوهش محمدرضا هراتی، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه و تولید شده است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر