مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به بهانه سالروز عملیات مرصاد، نسخه کامل مستند «سازمان» بطور رایگان در دسترس علاقمندان قرار گرفت.
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - 2022July 26

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، به بهانه سالروز عملیات مرصاد، نسخه کامل مستند «سازمان» در دسترس علاقمندان قرار گرفت. شما می‌توانید با مراجعه به صفحات رسمی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آپارات و یوتیوب، این مستند داستانی را به صورت رایگان تماشا کنید.

مستند «سازمان» به بررسی بخشی از تاریخچه سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، تاسیس، روند تغییر ایدئولوژی و ورود به فاز مسلحانه در سال 1360، جزئیات عملیات مهندسی و ترورهای دهه 60 و ... می‌پردازد. پشت پرده ارتباط و پیوند ابوالحسن بنی‌صدر و سازمان منافقین، از دیگر مباحث مهمی است که در مستند «سازمان» مورد بررسی و واکاوی قرار می‌گیرد.

گفتنی است محتوای این مستند 80 دقیقه‌ای که بازه زمانی 1344 تا 1368 را شامل می‌شود، با استفاده از اسناد، مدارک، مصاحبه‌های آرشیوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی و گفتگوهای اختصاصی با یکی از اعضای جداشده سازمان مجاهدین خلق جمع‌آوری و تنظیم شده است. این مستند جذاب، مشتمل بر ناگفته‌هایی از تاریخچه سازمان منافقین است.

مستند داستانی «سازمان» توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه و تولید شده است. مهدی رمضانی تهیه‌کننده، محمدرضا هراتی کارگردان، و محمدحسن روزی‌طلب سرپرست گروه نویسندگان این مستند سینمایی هستند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر