مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به بهانه هفته کتاب
در کتاب «ناگفته‌های جنگ سی و سه روزه»، خواننده با چگونگی انتقال پیام‌های سرّی میان آیت‌الله سیدحسن نصرالله و نبیه بری رئیس مجلس لبنان و متن‌ها و درگیرهای پشت پرده سیاسی میان بازیگران منطقه‌ای آشنا خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - 2022November 15

به گزارش پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، کتاب «ناگفته‌های جنگ سی و سه روزه» از مهمترین آثار در شناخت و  واکاوی تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان در سال ۲۰۰۶ میلادی است. این اثر به قلم علی حسن خلیل  وزیر اسبق دارایی لبنان و عضو هیئت رئیسه جنبش امل نگاشته شده و با ترجمه روان دکتر صفاءالدین تبرائیان، توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است. 


در این کتاب، خواننده با چگونگی انتقال پیام‌های سرّی میان آیت‌الله سیدحسن نصرالله و نبیه بری رئیس مجلس لبنان و متن‌ها و درگیرهای پشت پرده سیاسی میان بازیگران منطقه‌ای آشنا خواهد شد.

 


تبرائیان در مقدمه این اثر نوشته است: «در این کتاب، بیش از حوزه‌ نظامی، تکاپوی عرصه‌ دیپلماسی مورد توجه واقع شده است؛ موضوعی که کمتر در معدود آثار منتشره درباره‌ جنگ 33 روزه ملاحظه می‌گردد. خواننده در این اثر با مواضع شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی مهم لبنان در خلال جنگ آشنا می‌شود؛ همی راوی اثر رئوس مهم گفتگوی سیاستمداران خارجی با رئیس مجلس لبنان را در اختیارمان قرار می‌دهد. مسئولیت انتقال پیام‌ها، اطلاعات و نامه‌های سیدحسن و نبیه‌ برّی را مشاوران عالی‌رتبه‌ي سیاسی آنان یعنی «خلیلین» (حاج حسین الخلیل و علی حسن الخلیل) برعهده دارند، که در فرصت مناسب و زمان مقتضی و محل مطمئن که هر بار آن را به دلایل امنیتی تغییر می‌دادند، از بام تا شام، در بیروت رد و بدل می‌شد.»

 

آشنایی با کتاب «ناگفته‌های جنگ 33 روزه»


یکی از ویژگی‌های این اثر، گفتار اختصاصی نبیه برّی، رئیس مجلس لبنان است.


علاقمندان می‌توانند از 24 لغایت 30 آبان، به مناسبت هفته کتاب، کتاب «ناگفته‌های جنگ 33 روزه» را با 30 درصد تخفیف و ارسال رایگان تهیه کنند. برای تهیه این کتاب اینجا کلیک کنید.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر