مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به بهانه هفته کتاب
دکتر صفاءالدین تبرائیان نویسنده این اثر در گفتگویی عنوان کرده است: در این اثر که بنده بیش از دو سال بر روی آن کار مطالعاتی و تحقیقی کرده‌ام، خواننده، با 628 نفر از علما و اشخاصی که در حرم مولا علی(ع) به خاک سپرده شده اند آشنا می‌شود. آخرین شخصیتی که نامش در انتهای کتاب اضافه شد، حضرت آیت‌الله العظمی سید محمدسعید حکیم بود.
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - 2022November 19

پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، «خفتگان آستان علوی (درآمدی بر تاریخ نجف و حرم امیرالمؤمنین علیه‌السلام)» دایره المعارف جامعی درباره  بیوگرافی 628 نفر از «خفتگان آستان علوی» از آدم ابوالبشر تا علمای دین و شاهان و شاهزادگان است. این کتاب همچنین  تاریخچه جامعی از شهر مقدس نجف را در خود جای داده است که البته در دل آن می توان اطلاعاتی از تاریخ عراق و تاریخ تشیع را فراگرفت.

 


دکتر صفاءالدین تبرائیان نویسنده این اثر در گفتگویی عنوان کرده است: در این اثر که بنده بیش از دو سال بر روی آن کار مطالعاتی و تحقیقی کرده‌ام، خواننده، با 628 نفر از علما و اشخاصی که در حرم مولا علی(ع) به خاک سپرده شده اند آشنا می‌شود. آخرین شخصیتی که نامش در انتهای کتاب اضافه شد، حضرت آیت‌الله العظمی سید محمدسعید حکیم بود. ما در این کتاب بر اساس نام خانوادگی، شرح حال افراد را آورده ایم، اما چون اخیرا با رحلت ایشان مواجه شدیم، از این رو نام ایشان در انتهای کتاب درج شد.

 

آشنایی با کتاب «خفتگان آستان علوی»


علاقمندان می‌توانند در ایام هفته کتاب، از 24 لغایت 30 آبان 1401، کتاب  «خفتگان آستان علوی» را با 30 درصد تخفیف و ارسال رایگان از اینجا تهیه کنند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر