مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به بهانه هفته کتاب
علاقمندان می‌توانند در ایام هفته کتاب، از 24 لغایت 30 آبان 1401، کتاب «خاطرات آیت‌الله محسن مجتهد شبستری» را با 30 درصد تخفیف و ارسال رایگان تهیه کنند.
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - 2022November 20

پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در زمره روحانیون مبارز است که خاطراتی ناب از ایام نهضت اسلامی و پس از انقلاب دارد.
کتاب خاطرات «آیت الله محسن مجتهد شبستری» در هشت فصل تنظیم شده است: فصل اول به خاطرات وی از دوران کودکی، تحصیلات مقدماتی و خانواده اختصاص دارد. فصل دوم، دوران اقامت و تحصیل وی در قم را دربرمی‌گیرد. فصل سوم، به آغاز فعالیت‌های مبارزاتی راوی پرداخته و فصل چهارم، از حضور وی در مسجد «طلاچیان» تا پیروزی انقلاب اسلامی را روایت می‌کند. در فصل پنجم، خاطرات وی از نخستین وقایع و تحولات پس از پیروزی انقلاب بیان شده است و فصول ششم تا هشتم به وقایع و رخدادهای بعد از پیروزی انقلاب اختصاص دارد. انتخاب و عزل قائم مقام رهبری، پذیرش قطعنامه 598 و انتخاب رهبری از فرازهای مهم این فصول محسوب می شود.


کتاب «خاطرات آیت الله محسن مجتهد شبستری» از سری کتاب هایی است که در آستانه «یکصدمین سال بازتاسیس حوزه علمیه قم» منتشر شده و فرازهایی درباره حوزه قم، اساتید حوزه، جامعه مدرسین و ... دارد.
در تازه‌ترین قسمت از تایپوگرافی طنین، بخشی از خاطرات آیت‌الله مجتهد شبستری روایت شده است. در این بخش، مرحوم مجتهد شبستری به شرایط زندگی طلاب اشاره می‌کند.

 

 

گفتنی است علاقمندان می‌توانند در ایام هفته کتاب، از 24 لغایت 30 آبان 1401، این کتاب  را با 30 درصد تخفیف و ارسال رایگان از اینجا تهیه کنند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر