مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۸۲۱۱
پ
به بهانه جام‌جهانی
تیم فوتبال «شهید امیر» ورامین از تیم‌های باسابقه شهر ورامین استان تهران است که در دهه 60 جزو برترین تیم‌های شهرستان بوده است. اما برتری این ابعاد دیگری هم دارد و آن 250 رزمنده و 20 شهیدی است که این تیم در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - 2022November 29

پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ تیم فوتبال «شهید امیر» ورامین از تیم‌های باسابقه شهر ورامین استان تهران است که در دهه 60 جزو برترین تیم‌های شهرستان بوده است. اما برتری این ابعاد دیگری هم دارد و آن 250 رزمنده و 20 شهیدی است که این تیم در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

برنامه «مردم‌نگار» شبکه دو سیما در 6 آذر 1401 با حضور مصطفی زاهدی پیشکسوت فوتبال و رزمنده دفاع مقدس به بررسی فعالیت‌های فرهنگی ورزشی تیم «شهید امیر» ورامین پرداخت.

 

 

مصطفی زاهدی که خود روزگاری مربی و کاپیتان تیم «شهید امیر» ورامین بود در بخشی از این برنامه روایت جالبی از شهدای این باشگاه ورامینی دارد.

 
 

 

علاوه بر این تیم فجر ورامین از دیگر تیم‌های فوتبال این شهر بوده است که برخی از بازیکنان آن شهید، جانباز و ایثارگر شده‌اند.

 
 
.
 
 
ارسال نظر