مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۸۳۷۰
به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی قم؛
مراسم رونمایی از کتاب «سیاست و حکمت» خاطرات آیت‌الله دکتر احمد بهشتی و نوشته سید مصطفی سید صادقی با عنوان «شب‌های حوزه» دوشنبه 15 اسفندماه 1401 با سخنرانی آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - 2023March 06

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ مراسم رونمایی از کتاب «سیاست و حکمت» خاطرات آیت‌الله دکتر احمد بهشتی و نوشته سید مصطفی سید صادقی با عنوان «شب‌های حوزه» دوشنبه 15 اسفندماه 1401 با سخنرانی آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری برگزار می‌شود.

آیت‌الله دکتر احمد بهشتی از جمله روحانیونی است که از آغازین روزهای نهضت، به دعوت امام خمینی (ره) لبیک گفت و در مسیرِ دشوارِ مبارزه با رژیم پهلوی گام برداشت و سختی‌های بسیاری را در این راه به جان خرید. وی به گونه‌ای خستگی‌ناپذیر در تبلیغ اندیشه‌ها و تحقق اهداف والای امام در عرصه‌های مختلف فعال و مؤثر بوده است. آیت‌الله بهشتی در طول مبارزات خود و همزمان با حضور پویا در حوزه‌ی علمیه، به سان اساتیدی چون مطهری، در دانشگاه نیز حضور داشته و نقشی ملموس در ارتباط دوسویه‌ی حوزه و دانشگاه ایفا کرد. نوع فعالیت وی در قبل و به‌خصوص بعد از انقلاب در مقام نماینده‌ي مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، خاطراتش را سرشار از مطالب مفید و متنوع و بعضاً ناشنیده‌ای کرده است که نسل‌های جوان را با وقایع و تحولات تلخ و شیرین انقلاب اسلامی و سال‌های تثبیت آن آشنا می‌سازد.

آئین رونمایی از «کتاب سیاست و حکمت» خاطرات آیت‌الله دکتر احمد بهشتی برگزار می‌شودعلاقه‌مندان به این نشست  دوشنبه 15 اسفندماه 1401 به نشانی قم، خیابان صفائیه، کوچه 24(ممتاز)، نبش فرعی 11، موسسه دین‌پژوهی علوی طبقه سوم مراجعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر