مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۸۹۶
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: کتاب‌های تاریخی می‌تواند مانع این خلا شود و تلاش مرکز اسناد انقلاب اسلامی و دیگر نهادها برای انتشار کتب تاریخی قابل تقدیر است.
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 2017May 03
آیت‌الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس در گفتگو با "پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی" با اشاره به کتاب‌هایی که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده گفت: این کتاب‌ها از طریق خاطرات افرادی که در جریان مبارزات تاریخی بودند، چاپ و منتشر شده است.

وی با بیان اینکه این کتاب‌ها از جمله کتاب "انقلاب اسلامی در شیراز"  و کتاب "انقلاب اسلامی در جهرم" تاریخ  مبارزات انقلابی مردم استان فارس را بیان می‌کند، گفت: این کتاب‌ها شامل مبارزه مردم فارس در دوران مشروطیت و استبداد انگلیس بوده و پس از آن به بیان حوادث منتهی به 15 خرداد 42 و در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه کتاب‌های تاریخی، نسل امروز را به نسل گذشته پیوند می‌زند، گفت: نسل جوان با خواندن این کتاب‌ها متوجه می‌شوند که چه تلاش‌هایی برای حفظ این کشور و اعتقادات و باورهای مردم شده است.

وی با تاکید بر نقش علما و روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد:  نباید اجازه داد که نسل جوان از تاریخ استان فارس و ایران بی‌اطلاع بماند. کتاب‌های تاریخی می‌تواند مانع این خلاء شود و تلاش مرکز اسناد انقلاب اسلامی و دیگر نهادها برای انتشار کتب تاریخی قابل تقدیر است.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر