مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۹۰۰
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین مطالعه کتاب‌های "حماسه 17 خرداد 1354 مدرسه فیضیه"، "انقلاب اسلامی در قزوین" و "حماسه 19 دی قم 1356" را به جوانان، دانشجویان و روحانیون توصیه کرد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 2017May 08

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین، در گفتگو با "پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی" در مورد پیشنهادهای خود برای سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران گفت: مطالعه تاریخ معاصر ایران به خصوص دوران مبارزات مردم با رژیم وابسته پهلوی برای نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی ضروری است و پیشنهاد می‌کنم جوانان برای اینکه جنایات رژیم پهلوی و رشادت‌های مردم مبارز و انقلابی را با ظلم‌های رژیم پهلوی بهتر درک کنند کتب مرکز اسناد انقلاب اسلامی را مطالعه کنند.


وی در مورد پیشنهادات خود برای سی امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار داشت: یکی از این کتاب‌ها که به خصوص برای جوانان و روحانیون بسیار مفید است کتاب "حماسه 17 خرداد 1354 مدرسه فیضیه" است. این کتاب که فضای سیاسی سال 54 را ترسیم می‌کند، مجموعه خاطرات افرادی است که خود از نزدیک شاهد وقایع و اتفاقات بوده‌اند. لذا من مطالعه این کتاب را به منظور فهم واقعه 17 خرداد 54 به ویژه برای نسل جوان بسیار مفید می‌دانم. چرا که قیام 17خرداد 54 حلقه اتصال قیام 15 خرداد 42 و 22 بهمن 57 است.


آیت‌الله عابدینی با اشاره به پیام امام خمینی پس از واقعه 17 خرداد گفت: حضرت امام هم در پیامی که به مناسبت 17 خرداد صادر کردند بیداری ملت را مایه امید دانستند و فرمودند: مخالفت دانشگاه‌های سرتاسر ایران برحسب اعتراف شاه و مخالفت‌ علمای اعلام و طبقه محصلین و طبقات مختلف ملت، با همه فشارها و قلدری‌ها طلیعه به دست آوردن آزادی و رهایی از قید استعمار است. امام خمینی در این پیام شرکت نکردن ملت در حزب فرمایشی و انتخابات خائنانه را نمونه بیداری ملت ایران و سرآغاز پیروزی دانستند.


نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر نقش مردم سراسر کشور در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مرکز اسناد انقلاب اسلامی به خوبی توانسته است با بررسی تاریخ منطقه‌ای نقش مردم سراسر کشور در پیروزی انقلاب اسلامی را منعکس کند و سندی برای آیندگان باشد. در این راستا کتاب "انقلاب اسلامی در قزوین" را به جوانان و دانشجویان استان قزوین توصیه می‌کنم.


آیت‌الله عابدینی همچنین مطالعه کتاب "حماسه 19 دی قم 1356" را مفید دانست و درباره این کتاب گفت: کتاب "حماسه 19 دی قم 1356" از آن جهت که جو حاکم بر حوزه علمیه در سال 56 را ترسیم می‌کند می‌تواند برای روحانیون و طلاب بسیار مفید باشد تا بدانند روحانیت همواره در خط مقدم مبارزه با استبداد و استکبار قدم برداشته است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر