مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۹۹۵
دهه شصت
پس از افشای ماهيت سازمان مجاهدين خلق(منافقين)، جرج بال معاون اسبق وزارت امور خارجه امريكا، به ريگان توصيه كرد كه بايد از رجوی و همدستانش حمايت بيشتری به عمل آورد و به همين منظور سيا وارد عمل شد. در همین رابطه "كريستين اينترنشنال" چاپ كانادا نوشت: «سازمان سيا هم اكنون ميليون ها دلار جهت نزديك ساختن و متحد كردن هرچه بيشتر جناح هاي ضد انقلاب به يكديگر اختصاص داده است. سيا اميدوار است كه با كمك اين جناح ها بتواند در ايران اغتشاش و جنگ داخلي به راه اندازد.»
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - 2017June 12
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ دهه 60 یکی از پر مخاطره‌ترین صفحات تاریخ معاصر ایران است. در این دهه عناصر خارجی با تجهیز رژیم بعث و راه اندازی جنگ تحمیلی تلاش کردند نظام نوپای جمهوری اسلامی را از پا دربیاوردند. علاوه بر آن، گروهک منافقین نیز با همدستی همان عناصر خارجی دست به اسلحه برده و به ترور سران نظام و کشتار مردم پرداخت. امروزه شواهدی از ارتباط این سازمان تروریستی با سازمان سیا و کاخ سفید در دست است.

پس از افشای ماهيت سازمان مجاهدين خلق (منافقين)، "جرج بال" معاون اسبق وزارت امور خارجه امريكا، به "ريگان" توصيه كرد كه بايد از "مسعود رجوی"، سرکرده گروهک منافقین و همدستانش حمايت بيشتری به عمل آورد. به همين منظور سيا وارد عمل شد تا این نقشه را عملی کند.

‎در همين رابطه روزنامه "كيهان" در روز سوم خرداد 1360 به نقل از "كريستين اينترنشنال" چاپ كانادا نوشت: «سازمان سيا هم اكنون ميليون ها دلار جهت نزديك ساختن و متحد كردن هرچه بيشتر جناح هاي ضد انقلاب به يكديگر اختصاص داده است. سيا اميدوار است كه با كمك اين جناح ها بتواند در ايران اغتشاش و جنگ داخلي به راه اندازد.»
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر