مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۱۳۶
"اسناد درس‌آموز"/مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر كرد؛
سند زیر گواهیست بر سیاست منفعلانه و همراه با تحقیر بازرگان و دولت موقت كه نشان می دهد راضی نگه داشتن آمریكا كه مظهر استكبار و ظلم می باشد چقدر برایشان اهمیت داشته است.
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - 2015November 16

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی- «جوانهای عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید... دانشجویانی كه آنجا را گرفتند و فهمیدند كه لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال كردند... این‌ها نشان می‌دهد كه امریكایی‌ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند؛ آمریكا این است.» این بخشی از توصیه رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان سالروز تسخیر سفارت آمریكا (لانه جاسوسی) است. بر همین اساس مركز اسناد انقلاب اسلامی از این پس به صورت روزانه، اقدام به انتشار اسناد استحصال شده از سفارت آمریكا می‌كند.

 

سند زیر گواهیست بر  سیاست منفعلانه و همراه با تحقیر بازرگان و دولت موقت كه نشان می دهد راضی نگه داشتن آمریكا كه مظهر استكبار و ظلم می باشد چقدر برایشان اهمیت داشته است.

 ماروز 11 مارس نامه ای از بازرگان نخست وزیربه تاریخ اول مارس دریافت كردیم كه در آن ازحمله  14 فوریه علیه سفارت ابراز تأسف شده و آمادگی دولت ایران برای بازپرداخت خسارات تحمل شده  اعلام شده است. متن كامل نامه با همه غلطهای املایی و غیره بدین ترتیب است.

 ” دولت انقلابی موقت ایران با اظهار تعارفات خود به سفارت ایالات متحده آمریكا و ابراز تأسف  عمیق خود ازحادثه ای كه روز 14 فوریه 1979 روی داد ٬ مایل است اعلام دارد كه این حادثه اسف انگیز  به تحریك عناصر ضدانقلاب صورت گرفت. دولت ترتیباتی داده است تا از تكرار چنین حوادثی جداً  جلوگیری شود. خواهشمند است مراتب تأسف این دولت به حكومت ایالات متحده ابلاغ شود ٬ علاوه بر  این ٬ این دولت مایل است آمادگی خود را برای پرداخت غرامت بابت خسارات وارده منتج از این حادثه  اعلام دارد. دولت موقت انقلابی ایران با استفاده از این فرصت مراتب تجدید احترامات فائقه خود راتقدیم  می دارد".

 مهدی بازرگان ٬ نخست وزیر

 سولیوان

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر