مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۱۳۹۱
حسین همدانی در سال ۱۳۲۹ از پدر و مادری همدانی الاصل در شهر آبادان زاده شد. در طول عمر با بركت خود در برهه‌های حساس مدافع انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است. وی پیش از انقلاب اسلامی دركنار مردم مبارز و انقلابی همدان به رهبری آیت‌الله مدنی به مبارزه علیه رژیم پرداخت و در اكثر جریانات آن تا پیروزی انقلاب اسلامی سهیم بود.سردار اسلام، شهید حسین همدانی كه مقطع پایانی عمر با بركت خود را در دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و در مقابله با اشقیای تكفیری و ضد اسلام سپری كرد در 16 مهرماه 1394 توسط تروریست‌های تكفیری در سوریه به شهادت رسید.
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017October 07
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حسین همدانی در سال ۱۳۲۹ از پدر و مادری همدانی الاصل در شهر آبادان زاده شد. پدر او از کارکنان پالایشگاه آبادان بود که در سال ۱۳۳۲ در بیمارستان شرکت نفت درگذشت. بدین‌ترتیب حسین در ۳ سالگی به اتفاق خانواده به همدان مراجعت کرد و دوران کودکی و تحصیل را در این شهر با کار کردن در مغازه عطاری و کارگاه بخاری سپری کرد. شرکت در هیئت‌های مذهبی او را با خط فکر گروه‌های انقلابی آشنا کرد و مسیر زندگی‌اش را تغییر داد. 
سردار حسین همدانی در طول عمر با بركت خود در برهه‌های حساس مدافع انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.  وی پیش از انقلاب اسلامی دركنار مردم مبارز و انقلابی همدان به رهبری آیت‌الله مدنی به مبارزه علیه رژیم پرداخت و در اكثر جریانات آن تا پیروزی انقلاب اسلامی سهیم بود. سردار همدانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای برقراری امنیت و سركوب گروهک‌های معاند به پاوه اعزام شد و ماموریت‌هایی نیز در مهاباد و بیجار به انجام رسانید و بعد از آن نیز به مدت یک‌سال دردادگاه انقلاب اسلاار می ‌همدان مشغول فعالیت شد، اما مجدداً به سپاه پاسداران بازگشت ودرعملیات آزادسازی كردستان ایفای نقش كرد.

سردار رشید اسلام حسین همدانی در فتنه‌های پس از انقلاب اسلامی نیز با هوشیاری به مقابله پرداخت. مدیریت وی در فتنه سال 78 و مدیریت بحران پایتخت او در فتنه سال 88 كارنامه درخشان سردار همدانی را در طول عمر با بركتش نشان می‌دهد.

سردار اسلام، شهید حسین همدانی كه "مقطع پایانی عمر با بركت خود را در دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و در مقابله با اشقیای تكفیری و ضد اسلام سپری كرد" در 16 مهرماه 1394 توسط تروریست‌های تكفیری در سوریه به شهادت رسید.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر