مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۱۸۰
"اسناد درس‌آموز"/مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر كرد
در سند زیر كه جز اسناد استحصال شده از لانه جاسوسی آمریكا است آمده است كه آمریكایی‌ها از همان ابتدا قصد "نفوذ" و "جاسوسی" در نیروهای مسلح كشورهای دیگر از جمله ایران را داشتند.
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۹ - ۱۲ دی ۱۳۹۴ - 2016January 02

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی، «جوانهای عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید... دانشجویانی كه آنجا را گرفتند و فهمیدند كه لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال كردند... این‌ها نشان می‌دهد كه امریكایی‌ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند؛ آمریكا این است.» این بخشی از توصیه رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان سالروز تسخیر سفارت آمریكا (لانه جاسوسی) است. بر همین اساس مركز اسناد انقلاب اسلامی از این پس به صورت روزانه، اقدام به انتشار اسناد استحصال شده از سفارت آمریكا می‌كند.

 

 در سند زیر كه جز اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی آمریكا است نشان می دهد كه آمریكایی‌ها از همان ابتدا قصد "نفوذ" و "جاسوسی"  در نیروهای مسلح كشورهای دیگر از جمله ایران را داشتند كه سند زیر این مسئله را روشنتر از قبل می كند:

 

سند محرمانه

 

از : سفارت تهران 

 

به : واشنگتن

 

موضوع : جاسوسی از نیروهای مسلح

 گزارشات جاسوسی از نیروهای مسلح برای بررسییكپارچگی و كیفیت توسط مشاور و یا اگر باشد٬ توسط سطوح بالاتر تجدیدنظر می شوند. یك مسئله كه همچنان مورد علاقه ما است مربوط می شود به اطلاعات درباره جهت و فعالیت سیاسی ارتش ایران. اگر  چه از طریق هیئت مستشاری ما  و تیم های كمك عملیات فنی ارتباط وسیعی بین نیروهای مسلح ایران داریم ولی هنوز باید در پی اطلاعات مطلوبمان از لحاظ كیفی و كمی باشیم.

 

ما  درصدد هستیم این را از طریق یك برنامه سیستماتیك تر نفوذ  جاسوسی از نیروهای مسلح  یعنی سؤال و جواب آخر مأموریت از افسران منتخبMAGG   و  TAFT  بهبود بخشیم.

 

سفارت تهران

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر