مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۱۸۷۰
غلامحسین جمی در جریان انقلاب به مبارزات و تلاش‌های سیاسی مبادرت می‌ورزد. اعلامیه‌های امام خمینی که در زمان تبعید در نجف ابتدا به آبادان می‌آمدند توسط حجت الاسلام و المسلمین جمی از آبادان به قم و تهران و از آنجا به سایر نقاط کشور فرستاده می شدند.
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۰۵ دی ۱۳۹۶ - 2017December 26
غلامحسین جمی در سال 1304در اهرم بوشهر به دنیا آمده است. او مقدمات دینی را در مکتب تحصیلات و تصحیلات ابتدایی‌اش را در مدرسه انوشیروان اهرم گذرانده است. وی در سی سالگی به آبادان می‌رود تا تصحیلات خود را ادامه دهد. در آبادان با یکی از دختران بوشهری ازدواج می‌کند و در همان جا می‌ماند. در جریان انقلاب به مبارزات و تلاش‌های سیاسی مبادرت می‌ورزد.  اعلامیه‌های امام خمینی که در زمان  تبعید در نجف ابتدا به آبادان می‌آمدند توسط حجت الاسلام و المسلمین جمی  از آبادان به قم و تهران و از آنجا به سایر نقاط کشور فرستاده می شدند.

 با شروع جنگ تحمیلی هم در روزهای آتش و وخون آبادان را ترک نمی‌کند و به دفاع ادامه می‌دهد وی نماینده امام خمینی و امام‌جمعه شهر آبادان است. حجت‌الاسلام جمی در آبان ماه سال 82به دلیل کهولت و بیماری از سمت امام جمعه آبادان استعفا داد. وی 24سال امامت جمعه آبادان را بعهده داشت و در دوران دفاع مقدس و بازسازی در آبادان حضوری فعالی داشت. غلامحسین جمی در دی ماه 1387، در سن 87سالگی، در بیمارستان امام آبادان به دیار باقی شتافت
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر