کد خبر: ۲۰۴۳

آیت‌الله حاج سید احمد خوانساری

سید احمد خوانساری با شروع نهضت اسلامی حضرت امام (ره) به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت و همواره از پشتیبانان حركت اسلامی مردم ایران بود و اعلامیه هایی در حمایت از آن و محكومیت رژیم پهلوی صادر می‌كرد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همواره از نظام اسلامی حمایت می‌كرد تا این‌كه در 29 دی 1363 در گذشت.

حاج سید احمد خوانساری در 18محرم 1309هـ . ق در خوانسار به دنیا آمد. قسمتی از علوم مقدماتی و سطح را در زادگاه خود فرا گرفت و سپس قسمتی از دروس سطح و نیز بخشی از خارج فقه و اصول را در اصفهان گذراند. سپس به نجف اشرف رفت و از محضر استادان برجسته‌ی آن شهر، دروس خارج فقه و اصول را فرا گرفت و به درجه‌ی اجتهاد نائل آمد. در 1335 هـ . ق به كشور مراجعت كرد و با اقامت در اراك، از محضر آیت‌الله شیخ عبدالكریم حائری یزدی كسب فیض كرد.


 با عزیمت آیت‌الله حائری به قم، وی نیز به قم رفت و به تدریس دروس دینی در حوزه‌ی جدیدالتاسیس علمیه قم پرداخت. در 1330 بنا به درخواست مردم تهران و با دستور آیت‌الله العظمی بروجردی، به تهران رفت و به اقامه نماز در مسجد سید عزیز الله تهران پرداخت. با شروع نهضت اسلامی حضرت امام (ره) به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت و همواره از پشتیبانان حركت اسلامی مردم ایران بود و اعلامیه هایی در حمایت از آن و محكومیت رژیم پهلوی صادر می‌كرد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همواره از نظام اسلامی حمایت می‌كرد تا این‌كه در 29 دی 1363 در گذشت.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات