کد خبر: ۲۰۸۴

آیت‌الله سید ابراهیم خسروشاهی

سید ابراهیم خسرو شاهی وقتی با فدائیان اسلام و سپس با امام آشنا می‌شوند شجاعانه و عاشقانه در وادی مبارزه با رژیم طاغوت قدم گذارند و برای افشای چهره واقعی رژیم پهلوی قدم بردارند و برای افشای چهره واقعی رژیم طاغوت از هیچ كوششی دریغ نكنند.عمری را درتحصیل وتدریس علوم دینی ،به ویژه فقه وکلام وتفسیر واخلاق گذراندند وشاگردانی بنام را تربیت کردند.
سید ابراهیم خسروشاهی در سال 1303 در كرمانشاه به دنیا آمد، پدرش سید هاشم فرزند حاج سیدجعفر از متدینین خسروشاه ( خسروشهر) ، بود. سید ابراهیم 7ـ8 ساله بود که پدرش فوت کرد.دوران کودکی و نوجوانی را به سختی و در فقر پشت سر می‌گذارد.، در مدرسه فیضیه با علامه طباطبایی آشنا می‌شود و رابطه‌شان به دوستی نزدیکی می‌انجامد و در جلسات تفسیر و اخلاق ایشان شرکت می‌کند.او همچنین به مجلس درس فقه آیت‌الله بروجردی راه می‌یابد و از آنجا وارد جرگه اصحاب جامع‌الاحادیث می‌شود. 

دروس خارج اصول را نزد مرحوم عبدالجواد اصفهانی شاگردی می‌کند و در بحث‌های فقهی منزل مرحوم آیت‌الله گلپایگانی به همراه بزرگانی چون مرحوم آیت‌الله شیخ علی‌پناه اشتهاردی و مرحوم آیت‌الله مشکینی حاضر می‌شود.وقتی با فدائیان اسلام و سپس با امام آشنا می‌شوند شجاعانه و عاشقانه در وادی مبارزه با رژیم طاغوت قدم گذارند و برای افشای چهره واقعی رژیم پهلوی قدم بردارند و برای افشای چهره واقعی رژیم طاغوت از هیچ كوششی دریغ نكنند.عمری را درتحصیل وتدریس علوم دینی ،به ویژه فقه وکلام وتفسیر واخلاق گذراندند وشاگردانی بنام را تربیت کردند.

آیت‌الله خسروشاهی روز شنبه2 بهمن 1395 در سن 92 سالگی به دلیل کهولت سن دار فانی را وداع گفت.این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات