گزارش ساواک از نصب اعلامیه میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی توسط حوزه علمیه قم در سال٤٤

در یکی از اسناد که مربوط به میلاد حضرت زهرا(س) در سال 44 است آمده است: « طبق اطلاع واصله از قم روز 44/7/25 تعدادی اعلامیه تحت عنوان « دو میلاد بزرگ - میلاد حضرت فاطمه و میلاد آقای خمینی » که در وسط آن عکس خمینی گراور شده به امضاء حوزه علمیه قم به درب بعضی از مساجد و مدارس طلاب الصاق شده که بلافاصله وسیله مأمورین کنده شده است. برای شناسایی ناشرین اعلامیه‌ها اقدامات لازم به عمل آمده است.»
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ پس از تبعید امام خمینی به ترکیه و نجف ، مبارزان انقللابی از هر فرصتی برای تبلیغ شخصیت امام خمینی استفاده می‌کردند و به هر مناسبتی نام ایشان را دوباره مطرح می‌کردند. به همین مقابله ساواک با هر نوع تبلیغ شخصیت امام خمینی در آن دوران شدن یافته بود. 

در یکی از اسناد که مربوط به میلاد حضرت زهرا(س) در سال 44 است آمده است: « طبق اطلاع واصله از قم روز 44/7/25 تعدادی اعلامیه تحت عنوان « دو میلاد بزرگ - میلاد حضرت فاطمه و میلاد آقای خمینی » که در وسط آن عکس خمینی گراور شده به امضاء حوزه علمیه قم به درب بعضی از مساجد و مدارس طلاب الصاق شده که بلافاصله وسیله مأمورین کنده شده است. برای شناسایی ناشرین اعلامیه‌ها اقدامات لازم به عمل آمده است.»گزارش ساواک از نصب اعلامیه میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی توسط حوزه علمیه قم در سال٤٤
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات