برشی از خاطرات آیت‌الله آل‌اسحاق

مهم‌ترین کار امام خمینی از منظر شهید سیدمحمدباقر صدر

اسلام واقعا مرده بود و چیزی از اسم آن باقی نمانده بود، جهان اسلام بر این است که حاکمی داشته باشد و اگر بنا باشد ما این را برداریم، چیز دیگری از آن نمی‌ماند. مهم‌ترین کار امام خمینی نیز این بود که اسلام را زنده کرد.
يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر، مرجع تقلید شیعه و متفکر اهل کشور عراق، در 19 فروردین 1359 توسط رژیم بعث عراق به شهادت رسید. وی در دوران حیات خود از علاقمندان به امام خمینی و نهضت اسلامی و یکی از حامیان انقلاب اسلامی بود.

آیت‌الله آل‌اسحاق در کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است درباره توجه آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر به مجاهدت‌های امام خمینی می‌گوید:
روزی رفته بودم برای سیدمحمد باقرصدر کتاب بیاورم، وقتی به حجره آمدم دیدم کتاب‌ها را باز کرده و به آن‌ها نگاه می‌کند. فکر کردم می‌خندد؛ ولی جلوتر که رفتم متوجه شدم اشک‌هایش جاریست و گریه می‌کند.

گفتم: آقا چرا گریه می‌کنید؟
گفت: وقفت على قبر حبیبی. یعنی بر سر قبر محبوبم ایستاده‌ام. گفتم: قبر کجاست؟ این حجره ماست. گفت: اسلام در این کتاب (به کتاب جواهر اشاره کرد) دفن شده و این کتاب مقبره اسلام است. من هم بر روی مقبره فاتحه خوانده و اشک می‌ریزم. اسلام واقعا مرده بود و چیزی از اسم آن باقی نمانده بود، جهان اسلام بر این است که حاکمی داشته باشد و اگر بنا باشد ما این را برداریم، چیز دیگری از آن نمی‌ماند. مهم‌ترین کار امام خمینی نیز این بود که اسلام را زنده کرد.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات