کد خبر: ۲۶۲۸

کتاب‌های پیشنهادی مسعود رضایی برای سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران

مسعود رضایی مطالعه چهار کتاب "دولت پهلوی و توسعه اقتصادی"، "چالش‌های ایران و آمریکا بعد از پیروزی انقلاب"، "نقش آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فتنه 88" و "پرونده هسته‌ای و ابعاد پیدا و پنهان آن" را به جوانان توصیه کرد.

مسعود رضایی پژوهشگر تاریخ در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره اهمیت مطالعه تاریخ معاصر ایران برای جوانان گفت: مطالعه تاریخ، به خصوص تاریخ صد سال اخیر برای همه مردم به ویژه جوانان بسیار سودمند خواهد بود چرا که بسیاری از شبهات تاریخی که در این زمینه صورت گرفته برای آن‌ها برطرف خواهد شد و در این رابطه آثار مرکز اسناد انقلاب اسلامی از جهت کمی و کیفی مفید و قابل توجه است.

وی درباره کتب پیشنهادی خود برای سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افزود: با توجه به شرایط روز جامعه کتاب‌ "دولت پهلوی و توسعه اقتصادی" و همچنین کتاب "چالش‌های ایران و آمریکا بعد از پیروزی انقلاب" بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند درک درستی از وضعیت قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مخاطبان ارائه دهد و من به جوانان توصیه می‌کنم حتما این دو کتاب را مطالعه کنند.

این پژوهشگر تاریخ با توجه به اهمیت پرداختن به موضوعات مورد نیاز جامعه اظهار داشت: پس از جریانات سال‌های اخیر پیرامون مسئله هسته‌ای و توافقنامه برجام، کتاب‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی در این حوزه همچون "پرونده هسته‌ای و ابعاد پیدا و پنهان آن" آثار بسیار مفیدی برای مطالعه است.

رضایی با تقدیر از پرداختن مرکز اسناد انقلاب اسلامی به موضوعاتی همچون فتنه 88 گفت: آثار مرکز درباره فتنه 88 بسیار منحصر بفرد است. در این رابطه مطالعه کتاب "نقش آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فتنه 88" که بطور جامع و کاملی به نقش دشمنان نظام در فتنه 88 پرداخته است را به نسل جوان پیشنهاد می‌کنم. به ویژه آن که امروز هم می‌بینیم امریکا و انگلیس به همراه فرانسه در حال آتش افروزی و جنایت در منطقه هستند. لذا مطالعه این کتاب می‌تواند چهره واقعی این دولت‌ها را به جوانان معرفی کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات