کد خبر: ۲۶۹۰

پیشنهادهای محمدحسین رجبی‌دوانی برای سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب

محمدحسین رجبی دوانی، پژوهشگر تاریخ در آستانه سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب‌هایی را برای مطالعه به جوانان و علاقمندان به تاریخ پیشنهاد کرد.
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
محمدحسین رجبی دوانی، پژوهشگر تاریخ در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در آستانه سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب‌هایی را برای مطالعه به جوانان و علاقمندان به تاریخ پیشنهاد کرد. 

وی با اشاره به اهمیت مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه برای نسل جوان، یادآور شد: مطالعه تاریخ معاصر و مسائلی که در تاریخ کشور پیش ‌آمده چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از آن، به‌خصوص برای جوانان اهمیت بسیار دارد و در این زمینه منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی که عمدتاً به این دوره اختصاص یافته ارزشمند و قابل استفاده است.

این پژوهشگر تاریخ با اشاره به اهمیت شناخت جریان‌شناسی تاریخی و آشنایی جوانان با گروه‌ها و سازمان‌های سیاسی اظهار داشت: برای شناخت گروه‌ها و جریانات سیاسی که بعد از پیروزی انقلاب به خیانت و ضدیت با مردم برخاستند، مانند جریان پلید و ددمنش منافقین، جبهه‌ملی و بنی‌صدر و عملکرد آن‌ها، که متاسفانه جوانان ما امروزه از این مسائل عمدتاً بی‌خبر هستند؛ منشورات و آثار مرکز اسناد انقلاب اسلامی بسیار مفید است. در این زمینه مطالعه اثری همچون کتاب "خوابگردها " که متن مذاکرات منافقین و افسران اطلاعاتی رژیم بعث عراق در دوران جنگ تحمیلی در آن آمده بسیار مفید است.

رجبی دوانی در ادامه با پیشنهاد آثار دیگری از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آستانه سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: من همچنین مجموعه کتاب "نهضت روحانیون ایران" به قلم مرحوم دوانی را برای مطالعه به جوانان پیشنهاد می‌کنم. همچنین مجموعه پنج جلدی تاریخ انقلاب اسلامی، نوشته حجت‌الاسلام حسینیان که با عنوان "انقلاب اسلامی، زمینه‌ها، چگونگی و چرایی" منتشر شده است هم اثر ارزشمندی است که توصیه می‌کنم حتما مورد مطالعه نسل جوان و علاقمندان به تاریخ قرار گیرد. 

وی همچنین ضمن تاکید بر توجه جوانان به خاطرات و تاریخ شفاهی، مطالعه کتاب "خاطرات و مبارزات حجت‌الاسلام فلسفی" را به جوانان توصیه کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات