شادی مردم لبنان و سوریه بعد از آزادی خرمشهر

با انتشار خبر آزادسازی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام در لبنان، مردم این کشور نیز پا به پای مردم ایران به جشن و سرور پرداختند.
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶

 پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ با انتشار خبر آزادسازی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام در لبنان، مردم این کشور نیز پا به پای مردم ایران به جشن و سرور پرداختند. در همین رابطه روزنامه "جمهوری اسلامی" طی گزارشی به تاریخ 4 خردادماه 1361، یک روز بعد از فتح خرمشهر نوشت: در حومه جنوب شرقی بیروت اعلامیه‌هایی مربوط به پیشروی‌های جدید نیروهای اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل برای اطلاع مردم، از بلندگوهای مساجد و حسینیه‌ها پخش شد.

در این اعلامیه‌ها به خصوص خبر مربوط به وضو گرفتن رزمندگان اسلام در آب‌های اروند رود چنان هیجانی در منطقه فقیرنشین حومه بیروت ایجاد کرد که تا مدتی صدای "الله اکبر" و شلیک رگبارهای هوایی از این منطقه به گوش می‌رسید.

براساس گزارش همین روزنامه، مطبوعات و رادیو و تلویزیون‌های سوریه و لبنان نیز مرتبا خبر پیروزی‌های سپاه اسلام را به نقل از صدای جمهوری اسلامی پخش می‌کردند.

روزنامه اطلاعات نیز در تاریخ 4 خرداد 1361 درباره شادی مردم سوریه بعد از فتح خرمشهر نوشت: به مناسبت پیروزی‌های اخیر رزمندگان اسلام که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، ایرانیان و عراقی‌های مقیم سوریه و سوری‌ها در حرم حضرت زینب(س) دست به دعا و نیایش برداشتند و بانک "الله اکبر" سر دادند. همچنین در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه جشنی به همین مناسبت برپا شد.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات