مرکز اسناد انقلاب اسلامی

تحریف تاریخ و كتمان واقعیت‌های تاریخی یكی از روش‌هایی است كه همواره از سوی استكبارگران و جریان‌های وابسته به آنها به منظور به حاشیه راندن حركت‌های مردمی و دینی به كار گرفته می‌شود. در همین راستا، چندی پیش فایل صوتی از "حسینعلی منتظری"، با اهدافی خاص از سوی بیت منتظری منتشر شد كه اتهامات بی‌اساسی را به امام خمینی (ره)، بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی، حاج احمد خمینی، یادگار امام و نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد می‌كند باعث شد تا شخصیت‌های لشكری، كشوری و همچنین كسانی كه اطلاعات دقیقی از تاریخ انقلاب دارند واكنش‌هایی نشان دهند.
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ - 2016August 28

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛  انتشار فایل صوتی منتظری در مردادماه 1395، باعث شد تا بسیاری از شخصیت‌های لشكری و كشوری نسبت به انتشار گزینشی این فایل صوتی و تحریف صورت گرفته در آن واكنش نشان دهند.

 

"اكبر هاشمی رفسنجانی" در 6 شهریور 95 در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، به انتشار فایل صوتی منتظری واكنش نشان داد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هفته دولت را فرصتی مناسب برای مرور تحولات و بازبینی شرایط حساس انقلاب اسلامی و خطرات پشت سرگذاشته از آغاز تاكنون توصیف كرد و گفت: پس از نقش‌آفرینی مهم حزب جمهوری اسلامی ایران در خنثی كردن توطئه بنی‌صدر و منافقین در تشكیل مجلس شورای اسلامی، آنان مبنا را بر انتقام‌گیری از امام، مردم و نمایندگان مجلس گذاشتند و با انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران، 72 نفر از بهترین شخصیت‌های نظام را كه 27 نفر آنان از نمایندگان مجلس بودند، به شهادت رساندند كه هدفشان ضربه زدن به اصل نظام، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه بود.

 

وی افزود: در رأس شهدای فاجعه هفت تیر، شهید مظلوم آیت‌الله دكتر بهشتی قرار داشت كه هفته قوه قضائیه در سالروز شهادت این بزرگوار برگزار می‌شود.

 

هاشمی رفسنجانی با اشاره به شرایط حساس آن روزها، گفت: مسائل آن زمان در كتابی تحت عنوان «روایت هجران» توسط اینجانب به طور كامل منعكس شده است كه گویای بخشی از زوایای وقایع تلخ آن دوره است.

 

وی در تشریح شرایط و حوادث سال‌های اول انقلاب اسلامی، به ویژه پس از انتخاب بنی‌صدر به عنوان رئیس‌جمهور، گفت: پس از این انتخاب و منصوب شدن وی به عنوان جانشینی فرماندهی كل قوا، آنها تلاش كردند مجلس را هم از طیف خود شكل دهند و این امید در استعمارگران ایجاد شده بود كه محتوای انقلاب را بگیرند و به دست بنی‌صدر و لیبرال‌ها بدهند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: خوشبختانه آنها در انتخابات مجلس شورای اسلامی شكست خوردند و حزب جمهوری اسلامی اجازه نداد توطئه آنان در مورد مجلس محقق شود و در همین مقطع امام فرمودند كه مجلس در رأس امور است.

 

هاشمی رفسنجانی، گفت: با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، شرایط كشور برای بنی‌صدر و منافقان عوض و تقابل جدی بین مردم، شخصیت‌های سابقه‌دار انقلاب و نیروهای مسلح با دولت وقت ایجاد شد.

 

وی با تأكید بر درایت، تیزهوشی و پیش‌بینی‌های محكم امام، گفت: به تدریج كه بنی‌صدر ماهیت واقعی خودش را نشان داد، امام هم كه تا آن زمان در مقابل وی صبوری كرده بودند، به دنبال دو نامه اساسی و تاریخی كه در آن مشكلات اساسی را خدمت امام نوشتیم، ایشان با درایت و هوشمندی ابتدا بنی‌صدر را از جانشینی فرماندهی كل قوا عزل و سپس راه را برای ردّ صلاحیت او در مجلس هموار كردند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تأكید كرد: پس از این وقایع، بنی‌صدر و منافقین كه قبلاً خیلی با هم فاصله داشتند، به هم نزدیك شده و گروه‌های دیگر از جمله لیبرال‌ها، جبهه ملی و حتی برخی چهره‌هایی از روحانیت هم با آنها همصدا شدند كه پس از عدم صلاحیت بنی‌صدر از ریاست جمهوری با رأی اكثریت مجلس شورای اسلامی، برنامه منافقین برای حمایت از وی وارد فاز جدیدی شد كه جنگ خیابانی به راه انداختند.

 

هاشمی رفسنجانی، افزود: حتی در جلسات آن زمان مجلس، صدای شلیك مسلسل‌ها در خیابان‌های اطراف به گوش می‌رسید. ولی با درایت امام و هوشیاری نیروهای مخلص و شجاع نظامی و امنیتی، آنها موفق به پیاده كردن برنامه‌های شوم خود نشدند و نهایتاً بنی‌صدر و رجوی با آن خفت و خواری از كشور فرار كردند، ولی باقی‌ مانده آنها در كشور مأموریت داشتند تا كار نا تمام آنها را تمام كنند.

 

هاشمی رفسنجانی افزود: منافقین ابتدا با ترور شخصیت‌ها و‌ مسئولان بسیج كننده مردم، سعی كردند آنها را از صحنه خارج كنند و با وسعت هم اینكار را شروع كردند و ضربات زیادی زدند، ولی به دلیل اشراف نیروهای اطلاعاتی و نظامی، پس از مدتی این توطئه آنها نیز خنثی شد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی را انتقام منافقین از نقش آفرینی این حزب در بسیج مردم برای تشكیل مجلس شورای اسلامی ذكر كرد و گفت: فاجعه هفتم تیر، مصیب بزرگی بود كه با شهادت 72 نفر ضربه زیادی به نظام وارد كرد، ولی در عین حال موجب بیداری و هوشیاری مردم شد و همه را به فكر چاره‌جویی انداخت.

 

هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف شدید از موج جدید ایجاد شده برای حمله به امام(ره)، گفت: تقریباً در همه رسانه‌های معاند خارجی این موج ادامه دارد، تا جایی كه اخیراً شهردار پاریس نمایشگاهی از بازسازی صحنه‌های اعدام آن زمان برگزار كرده است كه حمایت از این گروه تروریستی در این مقطع، جای تعجب و تأمل دارد.

 

وی تأكید كرد: امام(ره) بنیانگذار پایگاه اصلی انقلاب اسلامی هستند و با دست خالی فقط با اتكاء به مردم، رژیم جلاد شاهنشاهی را ساقط و دست قدرت‌های جهانی مستكبر را از كشور كوتاه كردند و شورش‌های ابتدایی را از بین بردند، دفاع مقدس را به خوبی اداره كردند و به مردم ما هویت بخشیدند و به همین دلیل است كه دشمنان الان درصددند كه شخصیت بی‌بدیل ایشان را ترور و پایه‌های روحی مردم را متزلزل كنند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در معرفی شخصیت امام(ره) در ایجاد و رهبری انقلاب اسلامی در شرایط سخت بحرانی، گفت: ایشان مانند كوه در جماران، متین و استوار در مقاطع مختلف، انقلاب را رهبری می‌كردند و دستور داده بودند كه پس از هر ترور و انفجار، سریعاً نیروهای مناسب جایگزین شوند و هر جا افراد مؤثر را از صحنه خارج می‌كنند، بلافاصله جای خالی آنان پُر شود كه خللی در اداره كشور حاصل نشود.

 

وی به حوادث پس از انفجار حزب جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: پس از عزل بنی‌صدر، به سرعت شهید رجایی با آرای بسیار بالا جایگزین ایشان شد كه همین امر موجب شد روح و نشاط جدیدی در مردم دمیده شود، چون شهید رجایی شخصیتی مبارز، زجركشیده، شكنجه‌دیده و سخنوری توانا بود كه كم نمایش، ولی عمیق بود و وقتی چنین شخصیتی رئیس جمهور شد، دل مردم به آینده انقلاب محكم شد و انتخاب شهید باهنر به عنوان نخست وزیر نیز كار را كامل كرد، چون باهنر نیز از جمله شخصیت‌های كم‌نظیر، باسواد، پركار، صاحب قلم، خوش‌فكر و بیان بود كه متأسفانه این دو بزرگوار را هم منافقان جنایتكار در انفجار نخست وزیری از ما گرفتند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به اوضاعی كه بعد از فاجعه‌ هشت شهریور در كشور ایجاد شده بود، گفت: پس از شهادت شهیدان رجایی و باهنر، باز دست ما خالی شد، ولی امام دوباره استوار و با آرامش و با خونسردی خاص خود، به همه دلداری دادند و فرمودند:

شما به فكر جایگزین باشید و خداوند جای خالی آنها را پر خواهد كرد كه آیت‌الله خامنه‌ای با وجود ضعف جسمی ناشی از ترور منافقان به ریاست جمهوری رسیدند.

 

هاشمی رفسنجانی، هدف اصلی دشمنان جهانی و داخلی را در مقطع كنونی برای حمله به امام، مرحوم حاج احمد آقا و بیت محترم ایشان، انتقام از نقش و جایگاه بی‌نظیر امام در تاریخ معاصر ایران و جهان دانست و گفت: باید هوشیار عمل كنیم و راه امام را به گونه‌ای تشریح كنیم كه بدخواهان نتوانند سوءاستفاده كنند.

 

وی افزود: زحمات بیت حضرت امام(ره)، به ویژه احمد آقا برای اسلام، ایران، تشیّع و انقلاب اسلامی بی‌نظیر است كه از عراق تا پاریس و سپس تا ایران و در تمام سالهای پس از پیروزی انقلاب و حیات امام، بیت عظیم ایشان را با همه اهمیتی كه به اندازه انقلاب داشت، به خوبی اداره كرد.

 

هاشمی رفسنجانی در خصوص گردآوری، حفظ، تدوین و انتشار آثار گفتاری و نوشتاری امام نیز گفت: حاج احمد آقا با درایتی كه داشت، تلاش كرد همه آثار امام را حفظ كنند كه اسناد مهمی از اظهارات و آثار امام، به عنوان سرمایه‌ای بزرگ برای نسل فعلی ثبت كردند و امروز فرزندان بزرگوارشان به ویژه آیت‌الله حاج سید حسن آقا جای خالی حاج سید احمد را به خوبی پر نگه‌ می‌دارند.

 

 هاشمی رفسنجانی، تأكید كرد: یكی از اهداف شوم دشمنان از طرح مسائل اخیر، خدشه وارد كردن به جایگاه مرحوم حاج احمد آقا و بیت معزز امام در جامعه است كه نباید اجازه داد به اهداف خود برسند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به تحولات پس از رحلت امام، گفت: امام با درایت و پیش بینی خود راه آینده انقلاب را نیز ترسیم كردند و در جمع ما 5 نفر، آیت‌الله خامنه‌ای، آیت الله موسوی اردبیلی، مرحوم حاج احمد آقا، مهندس موسوی و من، در مورد نگرانی از شرایط پس از عزل آیت الله منتظری و وجود شرط مرجعیت برای شورای رهبری در قانون اساسی فرمودند: «برای بعد از خودم، شما افرادی دارید، مثلاً همین آقای خامنه‌ای كه به خواسته‌ی آیت الله خامنه‌ای، در همان جلسه حكم كردند كه در زمان حیات ایشان، این مطلب و موضوع این جلسه جایی بازگو نشود.»

 

وی بار دیگر به مناسبت هفته دولت، شهادت دو همرزم، دو یار و دو همكار دیرین، شهدای بزرگوار رجایی و باهنر را به مردم و خانواده‌های محترم و معظم آنان تسلیت گفت و افزود: مردم همواره قدردان زحمات این شهیدان بزرگوار خواهند بود

.

"حجت‌الاسلام پورمحمدی" وزیر دادگستری در واكنش به انتشار فایل صوتی منتظری در حمایت از منافقین گفت طبق نظام حقوقی و قضایی ایران، تك تك اعضای گروهك منافقین باید جوابگوی جنایاتشان باشند.وزیر دادگستری گفت: منافقین جنایتكار باید پاسخ جنایت‌هایشان را ببینند و هنوز ندیده‌اند. هنوز بقیه آنها باید مجازات شوند. اینها فكر می‌كنند تحركشان در دنیا آزاد است؟ حتما ما تعقیب خواهیم كرد. حتما اجازه نخواهیم داد آنها هركاری می‌خواهند بكنند. اینها باید پاسخ ملت ما را بدهند و بعد مجازات بشوند.وی با اشاره به تداوم مبارزه با دشمنان ملت و نیز شفافیت نظام حقوقی و قضایی جمهوری اسلامی ایران  گفت: مگر قرار است كه از مبارزه با دشمنان ملت پا پس بكشیم؟ نظام حقوقی و قضایی ایران هم كاملا شفاف است، مبانی حقوقی اسلامی ما هم شفاف است. ما باید پاسخ بدهیم؟ آنها باید بیایند و پاسخ بدهند كه چه جنایاتی در حق ملت ما كرده‌اند.

 

"آیت‌الله محمدی ری‌شهری" وزیر اسبق اطلاعات، در واكنش به انتشار فایل صوتی اخیر توسط بیت منتظری، انتشار این فایل را سند روشن صحت نظر امام راحل و ادامه نفوذ منافقین در بیت منتظری دانست و اظهار داشت: گردانندگان سایت رسمی آقای منتظری باید پاسخ دهند.

 

آیت‌الله  محمدی ری‌شهری با اشاره به انتشار نوار اخیر در سایت رسمی آقای منتظری گفت: معلوم می‌شود كه هنوز در این بیتی كه با امام (ره) در اواخر عمر پربركتشان درافتاد و امام (ره) تقاضای مرگ خودش را از خدای متعال نمود، هنوز كسانی هستند كه به منافقین كمك می‌كنند.

 

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام افزود: این نواری كه اخیراً از سایت رسمی آقای منتظری، منتشر شد، مطالبی است كه ایشان به‌صورت محرمانه در سال 67 با چند تن از قضات مطرح كرده و اكنون در شرایطی كه منافقین در بدترین و ضعیف‌ترین موقعیت قرار دارند و دست‌به‌دست آل سعود مفلوك دادند تا با هم‌پیمانی نفاق و وهابیت به‌نظام اسلامی ضربه بزنند، این نوار منتشر می‌شود.

 

نخستین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: درباره جریان آقای منتظری صحبت‌های جامعی انجام داده‌ام كه منتشر خواهد شد و در كتاب سنجه انصاف نیز اطلاعات بیشتری در خصوص باند خطرناك مهدی هاشمی مطرح‌شده است.

 

آیت‌الله محمدی ری‌شهری تصریح كرد: گردانندگان این سایت باید به این سؤال پاسخ بدهند كه اگر این دفتر با جریان منافقین ارتباط ندارد و نفوذی‌های منافقین در این دفتر رسوخ نكرده‌اند چرا در شرایطی كه نفاق با وهابیت كودك كش هم‌پیمان شده است برای ضربه زدن به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی مطالبی كه سال 67 ضبط‌شده را در فضای كنونی منتشر می‌كنند و انتشار آن پس‌ازاین مدت با چه هدفی غیر از ضربه زدن به‌نظام اسلامی، تطهیر منافقین و انتقام‌گیری از امام راحل صورت گرفته است؟

 

ری‌شهری ادامه داد: آنچه در این نوار آمده، حرف تازه‌ای نیست زیرا آقای منتظری همه این حرف‌ها را و بلكه بیش از آن‌ها را در خاطرات خودش آورده است و پیش از آن به امام راحل نوشته و امام در نامه 6 فروردین پاسخ آن را داده است. آیت‌الله محمدی ری‌شهری گفت: این نوار منتشرشده، سند روشن دیگری بر پیش‌بینی امام راحل است كه در نامه 6 فروردین 68 به آقای منتظری نوشت كه در این بیت نفوذی وجود دارد.

 

ری شهری بابیان بخش‌هایی از نامه امام خمینی (ره) به آقای منتظری اظهار داشت: در نامه امام خمینی(ره) به آقای منتظری در تاریخ 6 فروردین‌ماه 1368 آمده است:  خدا را در نظر می‌گیرم و مسائلی را گوشزد می‌كنم و ازآنجاكه روشن‌شده شما این كشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من، به دست لیبرال‌ها و از كانال آن‌ها به منافقین می‌سپارید صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده این نظام را ازدست‌داده‌اید.

 

شما در اكثر نامه و صحبت‌ها و موضع‌گیری‌هایتان نشان دادید كه معتقدید لیبرال‌ها و منافقین باید در كشور حكومت كنند، مثلاً در همین دفاعیه شما از منافقین تعداد بسیار معدودی كه در جنگ مسلحانه علیه اسلام و انقلاب محكوم‌به اعدام‌شده بودند را منافقین از دهان و قلم شما به آلاف و الوف رساندند و می‌بینید كه چه خدمت ارزنده‌ای به استكبار كرده‌اید.

 

در مسئله مهدی هاشمی قاتل، شما او را از همه متدینین متدین‌تر می‌دانستید و بااینكه برای شما ثابت‌شده بود كه او قاتل است مرتب پیغام می‌دادید كه او را نكشید. از قضایای امثال مهدی هاشمی كه بسیار است و من حال بازگو كردن آن را ندارم.

 

در بخش دیگری از این نامه تصریح‌شده است:  اگر شما نظر من را مقدم بر نظر خود می‌دانید كه مسلماً (منافقین صلاح نمی‌دانند و شما مشغول به نوشتن چیزهایی می‌شوید كه آخرتتان را خراب‌تر می‌كند)- بادلی شكسته و سینه‌ای گداخته از آتش بی‌مهری‌ها به اتكا به خداوند متعال به شما - كه حاصل عمر من بودید چند نصیحت می‌كنم: سعی كنید افراد بیت خود را عوض كنید تا سهم مبارك امام بر حلقوم منافقین و باند مهدی هاشمی و لیبرال‌ها نریزد و ازآنجاكه ساده‌لوح هستید و خیلی زود تحریك می‌شوید، سعی كنید در هیچ كار سیاسی دخالت نكنید شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد، دیگر نه برای من نامه بنویسید و نه اجازه دهید منافقین هرچه اسرار مملكت هست را به رادیوهای بیگانه دهند.

 

وی افزود: امام در انتهای نامه خود در كلمات دردآوری آرزوی مرگ می‌كنند و دعا می‌كنند كه  از خدا می‌خواهم به پدر پیر مردم عزیز ایران صبر و تحمل عنایت عطا فرماید و او را ببخشد و از این دنیا ببرد تا طعم تلخ خیانت دوستان را بیش از این نچشد . این دعا در فاصله كوتاهی (حدود دو ماه بعد) به اجابت رسید.

 

آیت‌الله محمدی ری‌شهری همچنین با گرامیداشت یاد همه شهدایی كه این انقلاب را به وجود آورده‌اند و با خون خود این انقلاب را آبیاری می‌كنند، به‌ویژه شهید رجایی و شهید باهنر گفت: آن جنایتكارانی كه این 2 بزرگوار را به شهادت رساندند و 72 تن از شهدای انقلاب و ازجمله شهید مظلوم شهید بهشتی را به شهادت رساندند این روزها با توطئه حساب‌شده استكبار و عده‌ای در داخل، درصدد تطهیر آن‌ها هستند.

 

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام تصریح كرد: دست هایی در داخل به كمك این منافقان روسیاه آمده برای تطهیر این جنایتكارانی كه به هیچ وجهی قابل تطهیر نیستند و برای انتقام گرفتن از حضرت امام راحل و به تعبیر رهبر معظم انقلاب خدشه دار كردن چهره نورانی امام راحل كه قابل خدشه نیست تلاش می كنند.

 

"آیت‌الله صادق آملی لاریجانی" در روز 25 مرداد 95 ، در واكنش به فایل صوتی منتشر شده از طرف بیت منتظری، به جنایت های گروهك منافقین و به شهادت رساندن بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم و مسئولان كشورمان اشاره كرد و گفت: منافقین تا سال ها، با بدترین و خشونت آمیزترین روش ها مردم و بزرگان مورد احترام این مردم را ترور كردند و در جنایت های خود حتی از مردم عادی كوچه و بازار هم نگذشتند؛ با این حال اكنون در حركتی شیطنت آمیز و مرموز از سوی رسانه های غربی با همراهی برخی جریان ها و افراد در داخل كشور در صدد تطهیر این جنایت ها و احیای نام آنان هستند.

 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه منافقین در زمان خود بدتر از داعش بودند افزود: كشورهای غربی و اذناب منطقه ای آنان با دعوت از منافقین به فرانسه و برگزاری همایش، سعی در حمایت از آنان دارند و متاسفانه برخی نیز در داخل به نحوی در حال همگامی با این جریان و تشویش اذهان عمومی هستند؛ اما باید بدانند قوه قضاییه همچنان با اقتدار عمل خواهد كرد و هر گونه تشویش اذهان عمومی در اینگونه امور امنیتی مسلماً پیگرد قضایی خواهد داشت.

 

آیت الله آملی لاریجانی تاكید كرد: آنچه از احكام دادگاه ها بر حسب موازین شرعی و قوانین انجام شده است قابل خدشه نیست و حكم گروه های محارب كاملا آشكار است اما متاسفانه برخی ها راه را كج می روند و اكنون حرف های عجیب و غریبی می زنند و ادعای پوزش خواهی از كسانی دارند كه فرزندانشان در طول سال های متمادی انسان های شریف این كشور را به خاك و خون كشیدند.

 

رئیس قوه قضاییه خواستار به میدان آمدن دلسوزان نظام و نویسندگان و سخنوران برای مقابله با «نغمه های شیطانی» كسانی كه «با سخنان و ادعاهای سخیف و ساده لوحانه در پی به انحراف كشاندن تاریخ انقلاب هستند» شد و گفت: همه دوستداران انقلاب و امام(ره)، همچنین بیت مكرم حضرت امام(ره) به میدان بیایند و این نغمه های شیطانی را در هم بشكنند.

 

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به تیزبینی حضرت امام(ره) و پیش بینی های دقیق ایشان درخصوص برخی افراد و «ساده لوح» خواندن آنان گفت: تیزبینی حضرت امام(ره) در كنار الهی بودن ایشان موجب شد كه برخی، كسانی را كه گمان می كردند بعدها ولی فقیه می شوند به سرعت بركنار كنند و اگر نبود آن تیزبینی، امروز جمهوری اسلامی ایران مسیر دیگری داشت اما می بینیم كه تعابیر حضرت امام(ره) امروز هم تازه و قابل اتكا است و ما همچنان شاهد برخی ساده لوحی ها و حرف هایی هستیم كه رسانه های غربی را تغذیه می كند.

 

رئیس دستگاه قضا با تاكید بر اینكه امروز باید از مظلومیت حضرت امام(ره) دفاع كرد افزود: باید رنج نامه حضرت امام(ره) در پاسخ به برخی افراد در آن دوره را به دقت خواند و با بررسی شرایط امروز و تاریخ انقلاب اجازه نداد كه این تاریخ تحریف و فجایع منافقین فراموش شود و البته قطعاً با حضور مردم مومن و تكیه بر صداقت و بصیرت آنان و وجود علمای بزرگ نغمه های شیطانی در نطفه خفه خواهد شد و دستگاه قضایی نیز قاطعانه در مقابل كسانی كه ضمن تلاش برای تحریف تاریخ انقلاب اسلامی در صدد ایجاد خلاءهای امنیتی و دو دستگی و پاره پاره كردن جامعه انقلابی و متدین ایران هستند، خواهد ایستاد.

 

"حسین شریعتمداری" در واكنش به انتشار فایل صوتی منتظری درمورد اعدام‌های منافقین در سال 67، در شماره 21417 روزنامه كیهان با عنوان «این آب به آسیاب داعش می‌ریزد!» نوشت:

 

اقدام احمد منتظری در انتشار فایل صوتی پدرش كه به گونه‌ای یكسویه ضبط شده بود، نمی‌تواند با برخی دیگر از رخدادهای این روزها مخصوصاً با همایش منافقین در پاریس و حضور رئیس سابق اطلاعات و استخبارات آل‌سعود در آن همایش و ترغیب منافقین به از سرگیری عملیات تروریستی در ایران بی‌ارتباط باشد. اگر داعش را ساخته و پرداخته آمریكا بدانیم كه هیلاری كلینتون در كتاب خاطرات خود با عنوان «انتخاب‌های دشوار»  HARD  CHOICES   با صراحت به آن اعتراف كرده است و آل‌سعود را تأمین كننده مالی و تداركاتی و نیروی عملیاتی داعش بدانیم كه همه اسناد موجود از آن حكایت می‌كند و چنانچه اسرائیل را حامی میدانی و آموزشی تروریست‌های داعش تلقی كنیم كه نتانیاهو بی‌پرده به آن اعتراف كرده است و برای نشان دادن این رابطه بی‌پرده، مداوای مجروحان داعش را در بیمارستان‌های تل‌آویو و حیفا برعهده گرفته و از ملاقات خود با آنان فیلم و عكس تهیه و منتشر كرده است و اگر ده ها شاهد و نشانه دیگر نظیر همراهی اصحاب فتنه آمریكایی- اسرائیلی 88 با این گروه تروریستی و... را كه شرح آن در این نوشته كوتاه به درازا می‌كشد، كنار هم قرار دهیم، به این نتیجه قطعی می‌رسیم كه اقدام احمد منتظری در همسویی با داعش صورت گرفته است هر چند با توجه به كینه عمیق این جماعت از حضرت امام(ره) بعید نیست كه احمد منتظری به گونه‌ای ناخواسته و صرفاً با انگیزه كینه‌توزی علیه امام راحل(ره) به این همسویی دست زده باشد!

 

بعد از انتخاب منتظری به قائم مقامی رهبری در سال 64 - كه بعدها حضرت‌امام(ره)  مخالفت خود با این انتخاب را اعلام كردند- تقریباً همه گروه‌ها و جریانات ضد انقلاب داخلی و خارجی و محافل سیاسی غربی و عبری و عربی در یك تغییر موضع 180 درجه‌ای به تقدیر و تمجید از او روی آوردند و انتخاب وی را نقطه آغازی برای پایان عمر انقلاب اسلامی دانستند.

 

احمد انوار، عضو فراری جبهه ملی كه روابطش با MI6 انگلیس و دریافت وجوه قابل توجهی از صدام برملا شده است، اولین كسی بود كه به نمایندگی از جریانات ضد انقلاب، این رویكرد جدید را كلید زد. او چند هفته بعد از انتخاب منتظری به قائم مقامی رهبری با انتشار مقاله‌ای در مجله «جبهه ملیّون ایران» نوشت « با انتخاب منتظری، رژیم اسلامی ایران خود را از بند ناف [امام‌] خمینی جدا می‌كند» انوار در این مقاله با اشاره به بی‌نتیجه بودن حملات مستقیم و تروریستی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران، از همه مخالفان نظام و امام(ره) با هر سلیقه و رویكرد می‌خواهد فرصت بدست آمده را غنیمت بشمارند و مطمئن باشند منتظری همان شخصیت مطلوب آنان است كه چنانچه به مقام رهبری ایران برسد، اساس و بنیان انقلاب و نظام اسلامی ایران را درهم خواهد پیچید. از آن هنگام به بعد بود كه عواملی از جریانات ضدانقلاب و دشمنان تابلودار امام راحل(ره) با تغییر ظاهری تابلو، از كانال مهدی هاشمی به بیت منتظری نزدیك شده و در آنجا لانه كردند.


و اما، فقط نیم‌نگاهی به جنایات هولناك منافقین، نظیر به رگبار بستن یك خانواده بر سر سفره افطار و قتل‌عام همه اعضای خانواده، از جمله كودكان، شكنجه 3 پاسدار عضو كمیته انقلاب اسلامی، با ریختن آب‌جوش روی سر آنها و سپس جدا كردن پوست سر با تیغ سلمانی، حضور آشكار در ارتش بعثی عراق در دوران جنگ تحمیلی و قتل‌عام شیعیان عراق به دستور صدام و... به وضوح حاكی از آن است كه منافقین در ارتكاب جنایت اگر دهها بار جنایتكارتر از داعش نباشند، به یقین دست كمی از آنان ندارند.


از سوی دیگر باند مهدی هاشمی نیز اینگونه بوده‌اند. به عنوان مثال وقتی عوامل مهدی هاشمی به دستور وی مرحوم حشمت را می‌ربایند و برای كشتن به یك باغ متروكه می‌برند، دو پسر خردسال او را نیز كه همراه پدر بودند به همان محل منتقل می‌كنند و سپس با مهدی هاشمی تماس می‌گیرند و درباره دو پسر مقتول كسب‌تكلیف می‌كنند. مهدی هاشمی می‌گوید، حالا كه شاهد ربایش پدرشان بوده‌اند می‌توانند بعدها دردسر درست كنند و دستور می‌دهد دو پسر خردسال مرحوم حشمت را هم به قتل برسانند. بعدها كه مهدی هاشمی در كنار سایر جنایت‌های خود به این جنایت هم اعتراف می‌كند و این اعتراف از طریق تلویزیون پخش می‌شود، آقای منتظری با عصبانیت به یكی از مسئولان قضایی می‌گوید؛  چرا با پخش این اعترافات، آبروی! مهدی هاشمی را برده‌اید!  و در مقابل ابراز تعجب مقام قضایی می‌گوید؛ حالا یك اتفاقی افتاده است! شما نباید با آبروی مهدی هاشمی بازی كنید! و این همه در حالی بود كه مهدی هاشمی در اعترافاتش گفته بود؛ من می‌دانم كه مجازات من اعدام است، بنابراین آنچه می‌گویم عین واقعیت است كه البته  با توجه به وجود اسناد و شواهد جایی برای انكار هم نبود.


خب! حالا باید پرسید؛ كه آیا همراهی  باند باقیمانده مهدی هاشمی و منتظری با تروریست‌های تكفیری داعش می‌تواند تعجب‌آور باشد؟!

 

گفتنی است سازمان منافقین یك گروهك تروریستی ورشكسته است كه مخصوصا بعد از مرگ سركرده آنها - كه تركی‌ فیصل در همایش پاریس از آن خبر داد و مترجم آن را ترجمه نكرد- به هم پاشیده است.  ولی چرا منافقین در این ماجرا به كار گرفته شده‌اند؟!  پاسخ به این پرسش دشوار نیست. منافقین در این پروژه نقش پوششی دارند و این نقش با توجه به سابقه تروریستی، وابستگی‌های آشكار بیرونی و مخصوصا جنایات هولناكی كه مرتكب شده‌اند به این سازمان داده شده است. اما، چرا؟!  به این علت كه؛


 الف: پروژه جدید دشمن با هدف ایجاد رعب و وحشت در میان مردم تعریف شده است وگرنه دشمن به خوبی می‌داند كه در ایران اسلامی،  توان انجام عملیات تروریستی نظیر آنچه تكفیری‌ها در عراق و سوریه انجام می‌دهند را ندارد و تاكنون همه تلاش آنان در این زمینه ناكام مانده است و منافقین با توجه به شرایط ورشكسته و فروپاشیده كنونی ضعیف‌تر و حقیرتر از آنند كه برای این منظور به كار گرفته شوند، ضمن آن كه چنانچه منافقین توان عملیاتی مورد اشاره را داشتند، هیچ فرصتی را برای دست زدن به جنایت از دست نمی‌دادند.

 

ب: دشمن برای منظور یاد شده و ایجاد رعب و وحشت نیاز به گروه و جریانی دارد كه سابقه جنایات وحشیانه و هولناكی را در پرونده خود داشته باشند و منافقین در میان سایر جریانات ضد انقلاب با همین ویژگی شناخته می‌شوند و از این روی برای پروژه مورد اشاره، انتخاب شده‌اند.


و اما، نباید تصور كرد كه تفاوت‌های ظاهری جریانات ضد انقلاب و دشمنان مردم این مرز و بوم برای همیشه مانع از ائتلاف آنها علیه ایران اسلامی خواهد بود بلكه این ائتلاف به مصداق «الكفر ملهًْ واحده - كفر یك جریان واحد است» هرگز دور از انتظار نیست. «جنگ احزاب»  در صدر اسلام از این دست بود و در آن همه گروهها و جریانات ضداسلام، تمامی اختلافات خود را كنار گذاشته و علیه اسلام نوپای آن روز با هم متحد شده بودند و به همین علت آن جنگ (جنگ خندق) را «جنگ احزاب» می‌نامند. و در طول تاریخ نمونه‌های دیگری از این نوع ائتلاف را شاهد بوده‌ایم كه تازه‌ترین آنها، ائتلاف همه دشمنان ریز و درشت داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران در فتنه آمریكایی- اسرائیلی 88 است. در جریان فتنه 88 مدعیان اصلاحات، ملی‌گراها، منافقین، بهایی‌ها، سلطنت‌طلب‌ها، ماركسیست‌ها و حتی عبدالمالك ریگی با برنامه‌ریزی مثلث آمریكا و اسرائیل و انگلیس  علیه ایران اسلامی ائتلاف كرده بودند.


در جریان اخیر هم رد پای همان فرمول فتنه آمریكایی - اسرائیلی 88 قابل دیدن است، اگرچه دامنه آن به وسعت فتنه 88 نیست، چرا كه شكست فتنه 88، انبوهی از فاكتورهای اقتدار را برای ایران اسلامی رقم زد و امروزه دشمن به خوبی می‌داند كه نمی‌تواند به لبخندهای دیپلماتیك دل‌ خوش كند و برخی از وادادگی‌ها در عرصه سیاست خارجی را به حساب دست كشیدن جمهوری اسلامی ایران از اقتدار روزافزون خود بداند، در پروژه مورد اشاره احمد منتظری در نقش یك پادو و كارگزار دولت انگلیس ظاهر شده و مأموریت خود را با ارسال فایل صوتی یك‌جانبه برای بی.بی.سی آغاز كرده و با چند مصاحبه این مأموریت را پی گرفته است. پیش از این نیز، همایش پاریس منافقین با حضور تركی‌فیصل شاهزاده سعودی و مسئول سابق استخبارات آل‌سعود، احمد غزال نخست‌وزیر پیشین الجزایر، صالح الغالب وزیر اطلاعات اردن، محمد العرابی وزیر خارجه قبلی مصر، اعظم‌الاحمد از اعضای جنبش فتح و یار نزدیك محمود عباس - بهایی ایرانی‌تبار و رئیس كنونی این جنبش - برنارد كوشنر، وزیرخارجه سابق فرانسه، خوزه لوئیس  ساپاترو، نخست‌وزیر پیشین اسپانیا، نوت گینكریچ سخنگوی اسبق مجلس نمایندگان آمریكا، جان بولتن نماینده سابق آمریكا در سازمان ملل، رودی جولیانی شهردار سابق نیویورك و... برپا شده بود. نگاهی به فهرست شركت‌كنندگان نشان می‌دهد كه؛

 

الف: تمامی آنها از دست‌اندركاران اصلی سیاسی و اطلاعاتی آمریكایی، اروپایی و عربی هستند.

ب: تمامی آنها از مقامات سابق اطلاعاتی و سیاسی كشورهای متبوع خود هستند تا حضور آنها به معنای مداخله مستقیم كشورشان در این همایش تروریستی تلقی نشود!

ج: حضور مقامات بلندپایه مورد اشاره با موقعیت ورشكسته و فروپاشیده سازمان منافقین همخوانی ندارد و به وضوح حكایت از آن دارد كه منافقین فقط بهانه این همایش هستند و نه موضوع اصلی آن.

 

مشابه این حركت در جریان فتنه آمریكایی-اسرائیلی 88 هم اتفاق افتاده بود. در آن ماجرا اوباما، تونی بلر و برخی دیگر از سران آمریكا و اروپا مستقیما از فتنه‌گران حمایت كرده بودند و شكست فتنه ضربه سختی برای همه آنها بود. به همین علت در پروژه اخیر، «مسئولان سابق»! به معركه آمده‌اند!


و بالاخره، با توجه به شواهد و اسنادی كه به آن اشاره شد حتی برای كندذهن‌ترین افراد و كسانی كه فقط از اندك عقل سیاسی و بصیرت برخوردار باشند نیز نمی‌تواند كمترین تردیدی باقی بماند كه اقدام احمد منتظری چه آگاهانه باشد و چه ناآگاهانه، در همسویی با تكفیری‌ها صورت پذیرفته و در این میان او و برخی دیگر از اصحاب فتنه آمریكایی-اسرائیلی 88 چه بخواهند و چه نخواهند، پادویی انگلیس و آمریكا و سعودی‌ها را به دوش می‌كشند.

 

  "دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری"  نیز با صدور بیانیه‌ای نسبت به انتشار فایل صوتی منتظری واكنش نشان داد كه متن كامل بیانیه مجلس خبرگان رهبری در این خصوص به شرح زیر است:


"«فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ فَزَادَهُمُ اللَّهُ مَرَضًا وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ بِمَا كَانُوا یكْذِبُونَ»در دلهای آنان یك نوع بیماری است؛ خداوند بر بیماری آنان افزوده و به خاطر دروغهایی كه می‌گفتند، عذاب دردناكی در انتظار آنهاست.

چندی است كه در فضای رسانه‌ای سیاسی و پایگاه‌های خبری، نوار صوتی منتسب به آقای منتظری با تحلیل‌های گوناگون دست به دست می شود كه مشحون به اغلاط و تحریف‌ها و نبش قبری چالش برانگیز پس از شكست منافقین خائن در عملیات مرصاد است.

شاید هنوز هم برای عده‌ای درك تصمیم تاریخی و انقلابی حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در برخورد جدی و بدون مسامحه با منافقین و محاكمه عادلانه سران و برخی اعضای گروهك منافقین در سال ۶۷ و نشان دادن فهم عمیق و دوراندیشانه آن مرد الهی در حفظ نظام اسلامی كه ثمره مجاهدت‌ها و خون دل‌های پیران و جوانان این مملكت است دشوار باشد.

امام راحل (ره) در آن برهه حساس، با آن تصمیم به موقع، چشم فتنه را كور نموده و فرصت خودنمایی و فتنه گری گروهكی كه دستش تا مرفق، آغشته به خون این ملت مظلوم و زجركشیده است را سلب كردند. گروهكی فاسد و تروریستی كه به نام دفاع از خلق و میهن، جنایاتی بدتر از جنایات داعش در این مملكت مرتكب شد و خانواده های زیادی را داغدار اقدامات سبعانه خویش نمود.

شاید بتوان ریشه این گونه شیطنت ها و تجاهل ها را در حقد و حسد نسبت به امام راحل عظیم الشأن، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای تطهیر خائنان به این ملت و میهن، تحلیل و ارزیابی كرد. مگر نه این است كه منافقین كوردل كه جنایت ها و خیانت هایشان به این آب و خاك بر كسی پوشیده نیست با حمایت های گوناگون استكبار و كشورهای مرتجع هر از گاهی به دنبال احیاء وجود خبیث و فاسدشان بوده و روزی در پاریس و روزی دیگر به عنوان مهمان ویژه پادشاه جنایتكار سعودی برای انجام مناسك حج و روزی با انتشار اخباری تقطیع شده علیه نظام و رهبری، عرض اندام می كنند كه «یخَادِعُونَ اللَّهَ وَالَّذِینَ آمَنُوا وَمَا یخْدَعُونَ إِلَّا أَنْفُسَهُمْ وَمَایشْعُرُونَ» می خواهند خدا و مؤمنان را فریب دهند؛ در حالی كه جز خودشان را فریب نمی‌دهند؛ (اما) نمی‌فهمند.

كدام انسان منصف و وجدان بیداری است كه تصدیق نكند این جانیان یاغی و باغی چگونه عزیزان و سرمایه های این انقلاب پابرهنه ها و مستضعفان همچون شهید مظلوم بهشتی و شهیدان رجایی و باهنر كه اكنون در هفته دولت و در آستانه شهادتشان هستیم را به خاك و خون كشیده و بیش از هفده هزار نفر از مردم بی دفاع را نیز شهید كردند. بدیهی است اگر با آنها مقابله جدی نمی شد برای سركوب نفس سركششان چه جنایت های بیشتری كه در حق این مردم انقلابی نمی كردند.

كدام انسان منصف و وجدان بیداری است كه تصدیق نكند انتشار محتویات یك جلسه، پس از گذشت قریب سه دهه با اهداف شومی صورت می پذیرد. آیا جز این است كه آمریكای جنایتكار هر از گاهی با بهانه های گوناگون به تحریك ایادی و مزدوران خودفروخته دست می زند تا به گمان واهی خویش از یك سو نظام اسلامی، اصل ولایت فقیه و جایگاه رفیع رهبری فقیه عادل در عصر غیبت را در بین مردم و متدینین، متزلزل ساخته و از سوی دیگر جریان نفاق را با مظلوم نمایی تطهیر نماید. غافل از آنكه این حربه كه می توان با ادعاهایی چون دفاع از حقوق بشر، جریانی مفلوك و مطرود را زنده كرد طرحی ناشیانه و محكوم به شكست است.

كدام انسان منصف و وجدان بیداری است كه تصدیق نكند جریان مهدی هاشمی با سوء استفاده از بیت مرجعیت به چه خباثت ها و فجایعی دست نزد و دل بنیانگذار انقلاب اسلامی را چگونه خون نكرد تا جایی كه امام راحل را مجبور به برخورد قاطع با آقای منتظری كرد و ایشان را واداشت تا حسب وظیفه و تكلیف شرعی، حاصل عمرشان را چنین خطاب كنند «با دلی پر خون و قلبی شكسته چند كلمه‌ای برایتان می نویسم تا مردم روزی در جریان امر قرار گیرند. شما در نامه اخیرتان نوشته‌اید كه نظر تو را شرعاً بر نظر خود مقدم می‌دانم؛ خدا را در نظر می‌گیرم و مسائلی را گوشزد می كنم. از آنجا كه روشن شده است كه شما این كشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرالها و از كانال آنها به منافقین می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید. والله قسم، من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، در آن وقت شما را ساده لوح می‌دانستم كه مدیر و مدبر نبودید، ولی شخصی بودید تحصیلكرده كه مفید برای حوزه‌های علمیه بودید و اگر این گونه كارهایتان را ادامه دهید مسلماً تكلیف دیگری دارم و می دانید كه از تكلیف خود سرپیچی نمی‌كنم.

من بعد از خدا با مردم خوب و شریف و نجیب پیمان بسته‌ام كه واقعیات را در موقع مناسبش با آنها در میان گذارم. تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام؛ سعی كنند تحت تأثیر دروغهای دیكته شده كه این روزها رادیوهای بیگانه آن را با شوق و شور و شعف پخش می‌كنند نگردند».

مجلس خبرگان رهبری، ضمن محكوم نمودن جنایات گروهك پلید منافقین در ایران و عراق، اقدام سرسپردگان به این گروهك در انتشار این نوار صوتی كه چیزی جز آب به آسیاب دشمن ریختن نبود را تقبیح نموده و محضر مردم فهیم و آگاه به ویژه جوانان عزیز ایران اسلامی معروض می دارد كه منافقین با آن جنایات و از هم پاشیدگی تشكیلاتی در آستانه اضمحلال كاملند و با این گونه تلاش‌های مذبوحانه برای لكه‌داركردن ساحت حضرت امام رضوان الله تعالی علیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راه به جایی نبرده و ذره‌ای از اعتقاد راسخ شما مردم بصیر، مؤمن و معتقد به راه امام و انقلاب كاسته نخواهد شد و این وعده الهی همواره محقق شده است كه «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُركُم وَیُثَبِّت أَقدامكم»."


 


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: