مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۳۱۰۹
شهربانی مشهد در گزارشی در سال 1355 نوشت: از زمانی که زائران ایرانی برای زیارت عتبات عالیات به کشور عراق مسافرت می‌نمایند مریدان و مبلغین [امام]خمینی من‌جمله سید علی خامنه‌ای و سید احمد خامنه‌ای و سید جواد خامنه‌ای پیش‌نماز در سطح استان برای وی تبلیغات دامنه‌داری می‌نمایند و حتی آدرس منزل خمینی را به آن عده از مقلدینش که برای زیارت به عراق می‌روند می‌دهند.
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۱۶ تير ۱۳۹۷ - 2018July 07
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ مشهد به عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های مبارزاتی در طول نهضت اسلامی علیه رژیم پهلوی محسوب می‌شد. در این میان خانواده آیت‌الله خامنه‌ای از جمله افرادی بودند که محوریت مبارزه را در عرصه‌های مختلف به عهده داشتند. 

در سندی از شهربانی مشهد درباره فعالیت‌های سیاسی آیت‌الله سید جواد خامنه‌ای (پدر بزرگوار رهبر معظم انقلاب اسلامی) و آیت‌الله سید علی خامنه‌ای آمده است: «از زمانی که زائران ایرانی برای زیارت عتبات عالیات [از مشهد] به کشور عراق مسافرت می‌نمایند، مریدان و مبلغین [امام] خمینی من‌جمله سید علی خامنه‌ای و سید احمد خامنه‌ای و سید جواد خامنه‌ای پیش‌نماز در سطح استان برای وی تبلیغات دامنه‌داری می‌نمایند و حتی آدرس منزل خمینی را به آن عده از مقلدینش که برای زیارت به عراق می‌روند می‌دهند.

نظریه چهارشنبه- باتوجه به افکار سیدعلی خامنه‌ای و مسافرت عده‌ای به عراق به احتمال زیاد خبر فوق صحت دارد. آدرس [امام] خمینی را در اختیار مقلدین وی فرار  می‌دهند تا ضمن تماس مستقیما با وی تماس گرفته و وجوهات خود را بپردازد.»سندی از فعالیت‌های سیاسی آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای در سال 1355
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر