ارزش‌های دهه شصت

روایتی از حساسیت شهید باکری نسبت به بیت‌المال

روزی در جبهه دزفول به دیدار او رفته بودم. شب بود که ایشان دستور داد موتور برق را روشن کردند که از نور آن استفاده کنیم، بعضی‌ها به من گفتند: «موتور را برای شما روشن کرده وگرنه خودش مانند دیگران از نور فانوس استفاده می‌کند». گفتم: «آقا مهدی اگر به خاطر من باشد، من نمی‌خواهم». فورا گفت: «موتور را خاموش کردند و از نور فانوس استفاده کردیم،
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ یکی از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی که در دهه شصت بروز و ظهور گسترده داشت حساسیت مسئولان در برابر بیت‌المال بود. 
در همین رابطه آیت‌الله سید علی‌اکبر قرشی درباره ساده‌زیستی و حساسیت شهید مهدی باکری در قبال بیت‌المال در کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده می‌گوید:««یک شب در میان لشکر عاشورا با او صحبت می‌کردم. آن وقت برادرش، مرحوم حمید، تازه شهید شده بود؛ با کمال آرامش به من گفت: «بچه‌ها به رزم شبانه می‌روند و می‌گویند که می‌خواهیم انتقام حمید را بگیریم». بالاخره او به ملاقات حق رفت و امام خمینی (ره) فرمود: «خداوند به شهید اسلام، مهدی باکری رحمت کند». 

روزی در جبهه  دزفول به دیدار او رفته بودم. شب بود که ایشان دستور داد موتور برق را روشن کردند که از نور آن استفاده کنیم، بعضی‌ها به من گفتند: «موتور را برای شما روشن کرده وگرنه خودش مانند دیگران از نور فانوس استفاده می‌کند». گفتم: «آقا مهدی اگر به خاطر من باشد، من نمی‌خواهم». فورا گفت: «موتور را خاموش کردند و از نور فانوس استفاده کردیم، خاطرم هست آقای حاج نادر قاضی‌پور گودالی کنده بود و در آن آتش روشن می‌کرد و بعد روی آن گودال تخته‌ای می‌گذاشت و پتو می‌انداخت که مرحوم باکری روی آن بنشیند و از ابتلا به روماتیسم در امان باشد.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات