مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۳۲۲
شیخ الاسلام در گفتگو با "پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی":
حسین شیخ الاسلام درباره فیلم سیانور گفت: " تماشای این فیلم برای جوانان و همین‌طور برای فعالین سیاسی لازم و ضروری است."
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - 2016October 23

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حسین شیخ الاسلام٬ مشاور وزیر امور خارجه در حاشیه اكران اختصاصی فیلم سیانور به میزبانی موسسه سیمای مهر كه با همت موسسه فرهنگی هنری مركز اسناد انقلاب اسلامی برگزار شد در گفتگو با پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی، تماشای فیلم سیانور را برای همه و به خصوص نسل جوان و فعالان سیاسی ضروری دانست و گفت: «فیلم بسیار جالبی است؛ به خصوص برای نسل جدید كه بتواند عمق و اثر ایدئولوژی را بفهمد و همچنین كار بزرگی كه امام خمینی(ره) در پی ریزی این مكتب و نظریه پردازی ولایت فقیه انجام دادند را درك كند. این شناخت برای نسل جوان واجب است و به نظر من تماشای این فیلم برای جوانان و همین‌طور برای فعالین سیاسی لازم و ضروری است.»

 

وی یكی از نقاط قوت فیلم را تقابل كاراكتر تقی شهرام و مجید شریف واقفی عنوان كرده و گفت: «شریف واقفی واقعا یكی از با اخلاص‌ترین و مقاوم‌ترین افراد و یك انقلابی واقعی بود. نشان دادن شخصیت شریف واقفی درمقابل تقی شهرام كار بسیار جالبی بود؛ یكی از نقاط قوت این فیلم هم همین تقابل بود. اگر به جای آنها مثلا سعید محسن یا محمد حنیف نژاد را انتخاب می‌كردند قطعا فیلم نمی‌توانست آنقدر تاثیرگذار باشد و این پیام را منتقل كند.»

 

مشاور وزیر امور خارجه در ادامه با بیان اینكه سازمان مجاهدین یك روندی را طی كرد كه باید مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد گفت: «برای من این فیلم بسیار با معنی است چرا كه در زمانی زندگی می‌كردم كه این اتفاقات می‌افتاد. من هرچند در مبارزه نبودم اما كتاب‌های آنها را می‌خواندم؛ در آن دوران هم احتمال چنین انحرافی بود.» وی ادامه داد: «مهم این است كه فیلم بتواند نشان دهد كه اصلا مبارزه برای چیست؟ و اینكه مبارزه اصل نیست، آن چیزی كه برای آن مبارزه می‌كنی اصل است كه بعضی از سكانس‌ها این موضوع را نشان می‌دهد.»

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر