سند کمک مالی بنی‌صدر به منافقین در سال 1356

در گزارش ساواک در سال 1356 آمده است: برابر اطلاع 5 الی 7 نفر از تروریست‌های متواری گروه به اصطلاح مجاهدین خلق که اخیراً به لندن رفته‌اند چند روز پیش با ابوالحسن بنی‌صدر که گویا نماینده [امام] خمینی در پاریس است در لندن ملاقات نموده و بنی‌صدر مقداری پول در اختیار آنان قرار داده است.
يکشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ روابط ابوالحسن بنی‌صدر و سازمان مجاهدین خلق(منافقین)، محدود به دوران ریاست‌جمهوری وی و حوادث منتهی به سال 1360 نمی‌شد. بلکه بنی‌صدر پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با اعضای سازمان مجاهدین خلق در ارتباط بود تا جایی که به آنها کمک مالی نیز می‌کرد.

در سندی از ساواک به تاریخ 1356/11/22  به دیدار بنی‌صدر و مجاهدین در لندن اشاره می‌شود. البته گزارشگر  ساواک به اشتباه  بنی‌صدر را نماینده امام خمینی در پاریس معرفی می‌کند. در حالی که طبق شواهد تاریخی حضرت امام از ابتدا با مشی مجاهدین خلق مخالف بوده و بارها نیز به این موضوع اشاره کرده بودند.

در گزارش ساواک آمده است: «برابر اطلاع 5 الی 7 نفر از تروریست‌های متواری گروه به اصطلاح مجاهدین خلق که اخیراً به لندن رفته‌اند چند روز پیش با ابوالحسن بنی‌صدر که گویا نماینده [امام] خمینی در پاریس است در لندن ملاقات نموده و بنی‌صدر مقداری پول در اختیار آنان قرار داده است...»


سند کمک مالی بنی‌صدر به مجاهدین خلق در سال 1356
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات