مرکز اسناد انقلاب اسلامی

برشی از خاطرات مرحوم آیت‌الله طاهری‌خرم‌آبادی
آیت‌الله طاهری‌خرم‌آبادی می‌گوید: «امام موسی صدر به من گفته بود كه عازم لیبی است. ایشان می‌گفتند من حاضرم امسال شرايط سفر امام خميني به مكه را فراهم کنم. دولت سعودی را وادار می‌کنم که رسما امام را برای ادای فریضه حج دعوت کند. مي گفت: رابطه من با بعثی‌های عراق خوب نیست، آن‌ها هم با من خوب نیستند و من از پشت مرز عراق به این طرف می‌توانم در خدمت ایشان باشم .
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - 2018August 31
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ امام موسي صدر، رهبر شيعيان لبنان در ٩ شهريور 1357 به طرز مشكوكي ناپديد شد. آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی كه با وي ارتباط داشت، در  بخشي از کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است با اشاره به آخرین نامه‌ای که امام موسی صدر قبل از ربوده شدن برای امام خمینی فرستاد می‌گوید: «امام موسی صدر به من گفته بود كه عازم لیبی است.
ایشان می‌گفتند من حاضرم امسال شرايط سفر امام خميني به مكه را فراهم کنم. دولت سعودی را وادار می‌کنم که رسما امام را برای ادای فریضه حج دعوت کند. مي گفت: رابطه من با بعثی‌های عراق خوب نیست، آن‌ها هم با من خوب نیستند و من از پشت مرز عراق به این طرف می‌توانم در خدمت ایشان باشم . 

این‌ها پیام‌هایی بود که  به من می‌گفتند تا من به امام بگویم. علاوه بر این نامه‌ای هم نوشتند تا به حضرت امام تقدیم کنم نامه ایشان در بسته بود من نامه را نخواندم ولی مضمون نامه همان دعوت از امام بود و خودشان گفته بودند که من این مطلب را در نامه‌ام می‌نویسم. »
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر