کد خبر: ۳۵۱
مریم سنجابی در گفتگو با پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی:

"سیانور" به خوبی نشان داد كه سازمان چگونه از درون متلاشی شد

"مریم سنجابی"، یكی از اعضای سابق سازمان منافقین گفت: در این فیلم به خوبی نشان داده شد كه ایدئولوژی غلط چگونه باعث شد اعضای خود سازمان قربانی شوند؛ در واقع انحراف در سازمان بسیار خوب به تصویر كشیده شد.
شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۳

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، "مریم سنجابی"، یكی از اعضای سابق سازمان منافقین در گفتگو با پایگاه "مركز اسناد انقلاب اسلامی" درباره فیلم سیانور گفت: در این فیلم به خوبی نشان داده شد كه ایدئولوژی غلط چگونه باعث شد اعضای خود سازمان قربانی شوند؛ در واقع انحراف در سازمان بسیار خوب به تصویر كشیده شد.

 

وی معتقد است فیلم سیانور به یك مخاطب عام اطلاعات كلی اما مفیدی در رابطه با سازمان منافقین و انحرافات موجود در آن ارائه می‌دهد.

 

سنجابی كه از نزدیك با ایدئولوژی سازمان و تحولات رخ داده در آن آشنا است و بسیاری از مسائل را از نزدیك درك كرده با اظهار تاسف درمورد اینكه فرصت اندك اجازه نمی‌دهد كه تمامی تحولاتی كه در سازمان رخ داد و به خصوص آن انشعابی كه سازمان در سال 54 گرفتار آن شد یا بلایی كه به سر جوان‌ها آمد نشان داده شود گفت: هرچند فرصت اندك فیلم اجازه نمی‌دهد كه تمامی مطالب بیان شود ولی خیلی منصفانه به همه چیز پرداخته شده بود. با توجه به اینكه خودم در این تشكیلات حضور داشتم و تجربیات تلخی دارم همین كه واقعیت را بیان كردند می‌تواند تاثیرگذار باشد. به خاطر همین از عوامل این فیلم تشكر می‌كنم. اگر می‌خواستند كه درمورد بعضی از مطالب اغراق كنند قطعا تاثیر منفی می‌گذاشت.

 

وی در ادامه درباره روابط تقی شهرام و بهرام آرام گفت:من بعد از انقلاب 57 به مجاهدین پیوستم اما می‌دانم كه تقی شهرام و بهرام آرام شخصیت‌های اصلی‌ای بودند كه ایدئولوژی ماركسیستی سازمان را بنیان گذاشتند. ای كاش در این فیلم بیشتر به روابط میان تقی شهرام و بهرام آرام پرداخته می شد. اما در این فیلم خوب نشان داده شد كه این سازمان چگونه از درون متلاشی شد و انشعاب كرد و به خوبی نشان داده شد كه ایدئولوژی غلط چگونه باعث شد اعضای خود سازمان قربانی شوند. در واقع انحراف در سازمان بسیار خوب به تصویر كشیده شد. ای كاش فیلمی هم ساخته شود كه انحرافات این سازمان را بیشتر به نمایش بگذارد.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات