تصاویر آخرین دست‌نوشته‌های آیت‌الله اشرفی اصفهانی

شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی در آخرین دست‌نوشته‌های خود که برای ایراد خطبه‌های نماز جمعه به همراه داشت، رئوس مطالب و یادداشت‌هایی را درباره قیام امام حسین نگاشته بود.آنطور که از متن این سند برمی‌آید با توجه به نزدیکی ایام محرم سال 1361 ، شهید محراب مطالبی پیرامون قیام امام حسین و فضیلت زیارت آن حضرت نوشته‌اند: « راجع به امام حسین و آنچه و ...1. ثارالله شد2. تربت او سبب شفاء و آمن [ایمنی] از کل خوف از سلطان جائر و غیر او 3. استجابت‌الدعا تحت قبته و هو الدواء الاکبر زیارت او کَمَن زارَ الله في عرشه ....»
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله عطاءالله اشرفی اصفهانی اولین نماینده امام خمینی در کرمانشاه در 23 مهر ماه 1361 قبل از ایراد خطبه‌های نماز جمعه طی یک عملیات انتحاری تروریستی توسط منافقین به شهادت رسید. به همین مناسبت آخرین دست‌نوشته‌‌های پنجمین شهید محراب آیت‌الله اشرفی اصفهانی که برای ایراد خطبه‌های نماز جمعه به همراه داشت منتشر می‌شود. 

در این دست‌نوشته‌ها رئوس مطالب و یادداشت‌هایی که قرار بود حضرت آیت‌الله اشرفی اصفهانی پیرامون آن‌ها با نمازگزاران صحبت کند، مشاهده می‌شود.

شهید محراب دقایقی قبل از ایراد خطبه‌های نماز جمعه توسط انفجار نارنجک منافقین به شهادت رسید. بر اثر ترکش‌های نارنجک لبه‌های کاغذ یادداشت بریده شده است. 

آنطور که از متن این سند برمی‌آید با توجه به نزدیکی ایام محرم سال 1361 ، شهید محراب مطالبی پیرامون قیام امام حسین و فضیلت زیارت آن حضرت نوشته‌اند: 

« راجع به امام حسین و آنچه و ....[ناخوانا]
1. ثارالله شد
2. تربت او سبب شفاء و آمن [ایمنی] از کل خوف از سلطان جائر و غیر او
3. استجابت‌الدعا تحت قبته و هو الدواء الاکبر 
زیارت او کَمَن زارَ الله في عرشه ....»

و در ادامه حدیثی درباره فضیلت گریه بر سیدالشهدا آمده است.

آخرین دست‌نوشته‌های آیت‌الله اشرفی اصفهانی


در صفحه دیگر مواردی درباره مسائل روز برای ارائه در خطبه دوم آماده شده بود. از جمله این عبارت به چشم می‌خورد:

« خطبه دوم . جواب مهندس در نهضت آزادی .... ، جواب صدام که مدعی اصلاح است ... ، اعتراض به شرطه‌های سعودی ... ، قضیه اوقاف ، ... سمینار ائمه جمعه در قم و تشرف خدمت امام .... » 


آخرین دست‌نوشته‌های آیت‌الله اشرفی اصفهانی

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات