سند اعلام حمایت روحانیون متحصن در دانشگاه تهران از همافران

روحانیون مبارز متحصن در دانشگاه تهران اعلام کردند: ما به مقامات مسئول اخطار می‌کنیم که این رزمندگان با وجدان را هرچه زودتر آزاد کنند و خانواده‌هایشان را از نگرانی درآورند وگرنه با عکس‌العمل شدید و قهر آمیز ملت مبارز ما روبرو خواهند شد و هر حادثه‌ای بوجود آید مسئولیت آن مستقیماً متوجه رژیم ضد مردمی جبار خواهد بود.
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در 11 آبان 1357، یک روز قبل از ورود امام خمینی به میهن، روحانیون متحصن در دانشگاه تهران طی بیانیه‌ای از همافران حمایت کردند. در این بیانیه آمده بود: «ازقرار گزارش‌های تایید شده، رژیم جبار عده‌ای از همافران دلیر و فداکار پادگان‌های تهران، اصفهان، همدان و بوشهر را به جرم پیوستن به ملت و سر باز زدن از برادرکشی و خیانت دستگیر کرده‌اند و جان این جوانان عزیز که نخواسته‌اند آلت دست [ناخوانا] قرار گیرند، در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

اینک خانواده‌های این دلیران آگاه و همه مبارزان متعهد سخت‌نگران وضع این همرزمان بیدارند و بیرحمانه‌تر آنکه در این شرایط سخت روحی خانواده‌های این سلحشوران را مجبور به تخلیه منازل سازمانی کرده‌اند. ما به مقامات مسئول اخطار می‌کنیم که این رزمندگان با وجدان را هرچه زودتر آزاد کنند و خانواده‌هایشان را از نگرانی درآورند وگرنه با عکس‌العمل شدید و قهر آمیز ملت مبارز ما روبرو خواهند شد و هر حادثه‌ای بوجود آید مسئولیت آن مستقیماً متوجه رژیم ضد مردمی جبار خواهد بود.

روحانیون مبارز متحصن در دانشگاه تهران

سند شماره 4 روحانیون مبارز متحصن در مسجد دانشگاه تهران همافران

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات