مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۴۵۰۰
روحانیون مبارز متحصن در دانشگاه تهران اعلام کردند: ما به مقامات مسئول اخطار می‌کنیم که این رزمندگان با وجدان را هرچه زودتر آزاد کنند و خانواده‌هایشان را از نگرانی درآورند وگرنه با عکس‌العمل شدید و قهر آمیز ملت مبارز ما روبرو خواهند شد و هر حادثه‌ای بوجود آید مسئولیت آن مستقیماً متوجه رژیم ضد مردمی جبار خواهد بود.
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۶ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019January 30

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در 11 آبان 1357، یک روز قبل از ورود امام خمینی به میهن، روحانیون متحصن در دانشگاه تهران طی بیانیه‌ای از همافران حمایت کردند. در این بیانیه آمده بود: «ازقرار گزارش‌های تایید شده، رژیم جبار عده‌ای از همافران دلیر و فداکار پادگان‌های تهران، اصفهان، همدان و بوشهر را به جرم پیوستن به ملت و سر باز زدن از برادرکشی و خیانت دستگیر کرده‌اند و جان این جوانان عزیز که نخواسته‌اند آلت دست [ناخوانا] قرار گیرند، در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

اینک خانواده‌های این دلیران آگاه و همه مبارزان متعهد سخت‌نگران وضع این همرزمان بیدارند و بیرحمانه‌تر آنکه در این شرایط سخت روحی خانواده‌های این سلحشوران را مجبور به تخلیه منازل سازمانی کرده‌اند. ما به مقامات مسئول اخطار می‌کنیم که این رزمندگان با وجدان را هرچه زودتر آزاد کنند و خانواده‌هایشان را از نگرانی درآورند وگرنه با عکس‌العمل شدید و قهر آمیز ملت مبارز ما روبرو خواهند شد و هر حادثه‌ای بوجود آید مسئولیت آن مستقیماً متوجه رژیم ضد مردمی جبار خواهد بود.

روحانیون مبارز متحصن در دانشگاه تهران

سند شماره 4 روحانیون مبارز متحصن در مسجد دانشگاه تهران همافران

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر