واکنش ارتشبد قره‌باغی به بیعت همافران با امام در 19 بهمن 57

ارتشبد قره‌باغی در اقدامی قابل تأمل و عجولانه بیعت همافران نیروی هوایی با امام خمینی در 19 بهمن 1357 را یک جنگ روانی علیه نیروهای نظامی خواند و تصاویر این دیدار را مونتاژ شده و ساختگی دانست.
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ بیعت همافران نیروی هوایی با امام خمینی در 19 بهمن 1357 ضربه مهلکی به قوای نظامی رژیم پهلوی وارد ساخت بطوری که در ارتشبد قره‌باغی در اقدامی قابل تأمل و عجولانه این حرکت را یک جنگ روانی علیه نیروهای نظامی خواند و تصاویر این دیدار را مونتاژ شده و ساختگی دانست. 

قره‌باغی بلافاصله و در تاریخ 20 بهمن‌ماه، با دستوری به واحدهای تحت امر، از آن‌ها تقاضا کرد در مقابل اینگونه حرکات مقاوم باشند. این در حالی بود که بسیاری از واحدهای ارتش در شهرهای مختلف با امام و مردم انقلابی اعلام همبستگی کرده بودند.

در متن این سند با قید «اقدام سریع» آمده است: 

از ستاد ارتشتاران //مرکز فرماندهی//

به گیرندگان مراجعه شود

1-در روزهای اخیر مشاهده می‌شود که عوامل مخالف با بهره‌برداری از جنگ روانی و با تمام قوا سعی دارند که افکار پرسنل نیروهای مسلح شاهنشاهی را مغشوش و چنین وانمود نمایند که تعدادی از پرسنل نظامی به صفوف آنها پیوسته است.

2-دشمن برای رسیدن به مقاصد پلید خود متوسل به اقدامی نظیر انعکاس عکس مونتاژ شده در روزنامه کیهان مورخه 1357/11/19 و نظائر آن و همچنین درج مطالبی در جراید کشور به منظور نفوذ در افکار پرسنل نظامی می‌نمایند و بدین وسیله قصد دارد که به وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح شاهنشاهی لطمه وارد ساخته و در نتیجه به مقاصد پلید خود نزدیک‌تر شود و با توجه به مطالب بالا خواهشمند است دستور فرمایند به طرق مقتضی به کلیه پرسنل آن نیرو// سازمان// تفهیم [کنند] که فریب این ریاکاران را نخورده و همچنان در پایمردی و وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح شاهنشاهی کوشا باشند.

رئیس ستاد بزرگ ارتشتاران ارتشبد عباس قره‌باغی

این در حالی بود که پرسنل ارتش از مدت‌ها قبل، گروه گروه به انقلاب اسلامی می‌پیوستند و مردم نیز با گل از آنها استقبال می‌کردند.

سند ارتشبد عباس قره‌باغی
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات