مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۴۸۳۹
آیت‌الله هادی باریک‌بین از مبارزین انقلابی، در 19 فروردین 1396 درگذشت. وی در دوران مبارزه از فعالان نهضت اسلامی بود و سابقه تبعید را نیز در کارنامه مبارزاتی خود ثبت کرده بود.
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - 2019April 08

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله هادی باریک‌بین از مبارزین انقلابی در قزوین، در 19 فروردین 1396 درگذشت. وی در دوران مبارزه از فعالان نهضت اسلامی بود و سابقه تبعید را نیز در کارنامه مبارزاتی خود ثبت کرده بود.

در گزارشی از فرمانداری قزوین درباره تبعید آیت‌الله باریک‌بین به سردشت در سال 1357 آمده است: «...مورخ 2537/1/28 [1357] شهربانی قزوین کمیسیون حفظ امنیت اجتماعی به منظور رسیدگی به تخلف و تقصیر آقای شیخ هادی باریک‌بین... تشکیل و با توجه به این امر نامبرده را به 18 ماه اقامت اجباری در شهرستان سردشت محکوم و به لحاظ اهمیت موضوع به اجازه ماده 3 لایحه قانونی حفظ امنیت اجتماعی قرار اجرای موقت صادر گردید که پس از تأیید جناب آقای استاندار زنجان... به شهربانی اعلام شد و شهربانی نیز در تاریخ 2537/2/23 مشارالیه را جلب و به وسیله مأمورین ژاندارمری به محل اقامت اجباری اعزام نمود...» رئیس ساواک قزوین در گزارش دیگری، علت تبعید وی را «تحریک مردم و توزیع اعلامیه‌های مضره» عنوان کرد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر