در سی‌ودومین نمایشگاه کتاب معرفی شد؛

بسته کتاب «واقعیت آمریکا» ویژه جوانان و نوجوانان

همزمان با سی‌ودومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بسته کتاب «واقعیت آمریکا» برای استفاده جوانان و نوجوانان و آشنایی آنها با جنایت‌ها و توطئه‌های این دولت استعمارگر معرفی شد.
شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ همزمان با سی‌ودومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بسته کتاب «واقعیت آمریکا» برای استفاده جوانان و نوجوانان و آشنایی آنها با جنایت‌ها و توطئه‌های این دولت استعمارگر معرفی شد.


شلیک کن و فراموش کن

این کتاب می‌کوشد تا یکی از جنایت‌های بزرگ آمریکا علیه ملت ایران را با زبانی ساده برای جوانان و نوجوانان به تصویر بکشد. «شلیک کن و فراموش کن» روایتی از جنایت بزرگ آمریکا در حمله ناو هواپیمابر فوق مدرن وینسنس که وارد محدوده‌ آب‌های ایران شده بود به هواپیمای مسافربری ایران است که باعث به شهادت رسیدن همه مسافران و خدمه‌ آن شد. این اثر به قلم خدیجه امیرخانی، در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است.


ایران 52 آمریکا0 (روایت 444 روز چزاندن یک ابرقدرت)

در 13 آبان 1358 به دلیل دخالت‌ها، توطئه‌ها و جاسوسی‌هایی که‌ از طریق سفارت آمریکا در ایران انجام می‌گرفت، سفارت این کشور در ایران توسط دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد و بعد از آن، 444 روز، یک ابرقدرت خود را به هر آب و آتشی زد تا هیمنه‌ فرو ریخته خویش را بازیابد؛ از قطع رابطه‌ سیاسی گرفته تا تحریم نفتی و اقتصادی و حمله‌ نظامی و ...

روایت انقلاب دوم ملت مسلمان ایران كه این بار به دست فرزندان دانشجویش اتفاق افتاد موضوع كتاب فوق است که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است. روایتی كه در آن تلاش شده با گردآوری دیده‌ها و شنیده‌های دانشجویان مسلمان پیرو خط امام از یک‌سو و جاسوسان و مسئولان آمریكایی از سوی دیگر، تصویری گزیده اما فراگیر از این نقطه‌ غیرقابل بازگشت تاریخ انقلاب اسلامی ارائه دهد .

بسته کتاب «واقعیت آمریکا» ویژه جوانان و نوجوانان

عقاب در آتش

بعد از تسخیر انقلابی لانه جاسوسی آمریكا توسط دانشجویان پیرو خط امام، ایالات متحده سخت متحیر شد و طرح نظامی برای نجات دیپلمات‌های به گروگان گرفته شده را به اجرا گذاشت اما در نهایت به یك رسوایی بزرگ بین‌المللی برای آمریکا تبدیل شد.

«عقاب در آتش» به شرح ماجرای شكست تجاوز نظامی آمریكا در صحرای طبس در اثر گرفتار شدن در طوفان شن می‌پردازد. این اثر به قلم عباس آقایی، در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است.


سند بردگی

این كتاب در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان به سیر سلطه استعمار بر کشور، خصوصا حقوق اجتماعی مردم ایران در دوران رژیم پهلوی پرداخته و لایحه كاپیتولاسیون و چگونگی تصویب آن را بررسی می‌کند.

این اثر به قلم اعظم مرادحاصلی خامنه، توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است.


چکمه‌ سیا

کودتای 28 مرداد ماه 1332 با بازی‌گردانی آمریکا و انگلیس، سرآغازی بر دخالت همه‌جانبه‌ غرب در امور داخلی ایران بود. سازمان سیا به عنوان بازوی مهم آمریکا در این کودتا، نقشی بی‌بدیل در ساقط کردن دولت مصدق و بازگرداندن محمدرضا پهلوی به قدرت داشت.

«چکمه سیا» به قلم مجید ملکان روند کودتای ننگین 28 مرداد 1332 را بررسی می‌کند. این کتاب نیز در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه بسته کتاب «واقعیت آمریکا» ویژه جوانان و نوجوانان، به غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب به آدرس شبستان، راهروی 12، غرفه 1 مراجعه کنند.


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات