مرکز اسناد انقلاب اسلامی

حمید سبزواری درباره چگونگی آشنایی خود با آیت‌الله خامنه‌ای می‌گوید: «آشنایی بنده با آقای خامنه‌ای از سبزوار شروع شد. من پیش از اینکه به تهران بیایم با ایشان آشنا بودم. البته در مشهد هم با ایشان دیدار داشتم ولی آشنایی‌مان به آن صورت نبود...»
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - 2019June 12

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب، در بخشی از کتاب خاطرات خود که با عنوان «حال اهل درد» توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است، درباره چگونگی آشنایی خود با آیت‌الله خامنه‌ای می‌گوید: «آشنایی بنده با آقای خامنه‌ای از سبزوار شروع شد. من پیش از اینکه به تهران بیایم با ایشان آشنا بودم. البته در مشهد هم با ایشان دیدار داشتم ولی آشنایی‌مان به آن صورت نبود.

در تهران موقع تشریف فرمایی حضرت امام، شورایی تشکیل شد که من نیز یکی از اعضای آن بودم، آقای گرمارودی نیز بود و حاج آقا [آیت‌الله خامنه‌ای] نیز در رأس کار بودند.

در آن جا حاج آقا متوجه شد که انجمن ادبی اسلامی هم در خانه ما تشکیل می‌شود که بعد از آن به خانه ما تشریف می‌آوردند. البته حاج آقا در دهه 40 و 50 در مشهد نیز در جلسات شعرا و ادبا شرکت می‌کردند، ولی من فقط در یک انجمن شرکت می‌کردم و متأسفانه اسامی انجمن‌هایی که در آن زمان وجود داشت را به یاد نمی‌آورم.»


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر