کد خبر: ۵۳۱۱
راه علاج «بیماری فرهنگی» چیست؟

کتاب‌های پیشنهادی جواد شمقدری برای هفته کتاب

جواد شمقدری به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب مطالعه چند کتاب را به علاقمندان توصیه کرد و گفت: «من خودم کتاب صخره سخت را مطالعه کرده‌ام که کتاب خوبی بود. همچنین خاطرات زندانیان سیاسی قبل از انقلاب کتاب‌های خیلی خوبی است که از جمله می‌توانم به کتاب خاطرات آقای عزت شاهی و کتاب خاطرات آیت‌الله مهدوی کنی اشاره کنم.»
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

جواد شمقدری کارگردان و فیلمنامه‌نویس، کم حافظگی تاریخی را یک بیماری فرهنگی قلمداد کرد و ثبت و مطالعه تاریخ را بهترین راه علاج آن خواند و گفت: ثبت وقایع تاریخی به خصوص تاریخ معاصر و تاریخ انقلاب اسلامی در سطور کتاب‌ها از اتفاقات بسیار بزرگی است که از آن می‌توان به عنوان جهاد فرهنگی یاد کرد و باید خدا را شکر کرد که نهادی مثل مرکز اسناد انقلاب اسلامی شکل گرفته و این مهم را دنبال می‌کند و ما امروز با یک گنجینه بسیار با ارزشی روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه من به اغلب کتاب‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی رجوع و از آن‌ها استفاده کرده‌ام گفت: قبلا در حوزه تاریخ انقلاب با فقر منابع مواجه بودیم اما امروز کتاب‌های بسیار ارزشمندی در این حوزه وجود دارد. حجم کتب مرکز اسناد نشان می‌دهد که راجع به هر موضوعی در حوزه تاریخ انقلاب کتاب دارد. من خودم در هر حوزه‌ای که نیاز داشتم از کتاب‌های مرکز استفاده کرده‌ام.

شمقدری با اشاره به اینکه کتاب‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی با دقت و ظرافت نگاشته شده‌ گفت: این کتاب‌ها وقایع تاریخ انقلاب را به خوبی بازتاب داده است.

کتاب‌های پیشنهادی جواد شمقدری برای هفته کتاب

این کارگردان و فیلمنامه‌نویس به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب مطالعه چند کتاب را به علاقمندان توصیه کرد و گفت: من خودم کتاب «صخره سخت» را مطالعه کرده‌ام که کتاب خوبی بود. همچنین خاطرات زندانیان سیاسی قبل از انقلاب کتاب‌های خیلی خوبی است که از جمله می‌توانم به کتاب خاطرات آقای عزت شاهی و کتاب خاطرات آیت‌الله مهدوی کنی اشاره کنم.

وی در مطالعات تحولات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مطالعه کتب مربوط به تسخیر لانه جاسوسی و کتاب «تاریخ شفاهی تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را نیز مفید دانست و گفت: مطالعه کتب تاریخی مخصوصا تاریخ انقلاب می‌تواند به جوانانی که می‌خواهند بدانند این انقلاب از چه مسیری عبور کرده و به دست ما رسیده بسیار توصیه می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات