کد خبر: ۵۳۱۷

سه کتاب پیشنهادی مهدی محمدی برای هفته کتاب

مهدی محمدی مطالعه کتاب‌های «نیم قرن پرونده هسته‌ای ایران»، «چهارده قرن تلاش شیعه برای ماندن و توسعه» و «شورش اشرافیت بر جمهوریت» را به جوانان توصیه کرد.
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
مهدی محمدی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی و همزمان با فرارسیدن هفته کتاب، مطالعه سه کتاب از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را به جوانان توصیه کرد.

وی با اشاره به اهمیت تاریخ اندیشه سیاسی شیعه گفت: به نظرم یکی از کتاب‌های خوب مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتابی است که آقای حسینیان درباره سیر مبارزات و تاریخ اندیشه سیاسی شیعه و روحانیت شیعه با عنوان «چهارده قرن تلاش شیعه برای ماندن و توسعه» نوشته‌اند که خیلی کتاب مفیدی برای مطالعه است.

این عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای همچنین مطالعه کتاب «نیم قرن پرونده هسته‌ای ایران» را در حوزه مطالعات هسته‌ای مفید دانست و با بیان اینکه کتاب‌های مرکز اسناد در این حوزه منحصر به فرد است گفت: این کتاب که تاریخچه پنجاه ساله برنامه هسته‌ای ایران را بررسی می‌کند و خود من هم آن را دیده‌ام خیلی کتاب خوبی است.

این کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی مجموعه کتاب‌های مرکز اسناد درباره فتنه 88 را قابل توجه دانست و افزود: کتاب‌هایی که موضوعش اعترافات برخی متهمان فتنه 88 بود و نیز کتاب «شورش اشرافیت بر جمهوریت» به نظر من از جمله کتاب‌های قابل توجهی است که بعد از فتنه 88 نگاشته شده است. این کتاب هم از جمله کتاب‌های خوب مرکز اسناد است که من برای مطالعه توصیه می‌کنم.

وی همچنین مجموعه کتب اسنادی درباره برخی شخصیت‌های مبارز را نیز قابل توجه و استناد دانست.

سه کتاب پیشنهادی مهدی محمدی برای هفته کتاب

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات