کد خبر: ۵۳۲۵
چرا مطالعه تاریخ انقلاب مهم است؟

پیشنهاد حمیدرضا آصفی به مناسبت هفته کتاب

همزمان با فرارسیدن هفته کتاب، حمیدرضا آصفی مطالعه چند کتاب را به جوانان توصیه کرد.
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴

حمیدرضا آصفی سخنگوی اسبق وزارت امورخارجه در گفت‌وگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما یکی از وقایع مهم معاصر بود به گونه‌ای که سال 1980 مجله تایمز از انقلاب اسلامی به عنوان پدیده‌ای که دنیا را تکان داد یاد کرد. انقلاب ما موازنه دنیا را به هم زد.

وی درباره ضرورت مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: من با 30 و اندی سال کار مطالعاتی در عرصه روابط بین‌الملل و سیاست خارجی، به جوانان توصیه می‌کنم که مطالعه تاریخ، ادبیات و جغرافیا را فراموش نکنند. این سه متونی است که باید خیلی جدی گرفته شود.

آصفی افزود: مطالعه تاریخ انقلاب برای هر کس یک ضرورت است چراکه لازم است بدانیم چه بودیم و چگونه به یک بازیگر منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تبدیل شدیم.

پیشنهاد حمیدرضا آصفی به مناسبت هفته کتاب

وی با توجه به فرارسیدن هفته کتاب، مطالعه کتاب‌های خاطرات را بسیار مفید دانست و گفت: مطالعه خاطرات به دلیل روان بودن متن و جذابیتش خیلی مفید است.

آصفی در این زمینه مطالعه کتاب 1318 (خاطراتی از رهبر معظم انقلاب)، خاطرات آیت‌الله مهدوی کنی و خاطرات حجت‌الاسلام ناطق نوری را توصیه کرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه دولت اصلاحات همچنین مطالعه دو کتاب «تاریخ شفاهی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» و «انتخاب دشوار» (خاطرات سایروس ونس، وزیر امور خارجه دولت کارتر) را نیز به جوانان توصیه کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات