پیام امام خمینی به مسیحیان جهان در آغاز سال 1978 میلادی +سند

در سال 1357 و همزمان با آغاز سال نو میلادی امام خمینی طی پیامی ضمن افشای چهره رژیم، از مسیحیان جهان خواستند تا در راستای مبارزه با رژیم پهلوی و حامیانش، مردم ایران را همراهی کنند. در این پیام امام آمده است: «من از روحانیت مسیح می‏‌خواهم که سران بعض کشورهای قدرتمند را نصیحت کنند و پشتیبانی آنان را از کسی که پشت به تعالیم آسمانی نموده، تقبیح نمایند».
چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ ابتکار امام خمینی در افشای چهره حقیقی و جنایتکار رژیم پهلوی و حامیانش در سطح جهان بسیار جالب توجه است. ایشان در سال 1357 و همزمان با آغاز سال نو میلادی طی پیامی ضمن افشای چهره رژیم، از مسیحیان جهان خواستند تا در راستای مبارزه با رژیم پهلوی و حامیانش، مردم ایران را همراهی کنند.

ساواک قم در تاریخ 3 دیماه 1357 طی گزارشی نوشت: «بعد از ظهر امروز اعلامیه استنسيل شده‌ای به تاریخ 22 محرم ظاهرا به امضای [آیت‌الله] خمینی تحت عنوان پیام وی به مسیحیان جهان با متن زیر در قم توزیع شده است...»

پیام امام خمینی به مسیحیان جهان در آغاز سال 1978 میلادی +سند

در اعلامیه امام خمینی خطاب به «مسیحیان آزاده جهان به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت مسیح علیه‌السلام» آمده بود:

بسم الله الرحمن الرحیم

صلوات و سلام خدای بزرگ بر حضرت عیسی ابن مریم روح‌الله و پیغمبر عظیم‌الشأن که مردگان را احیا و خفتگان را بیدار فرمود. صلوات و سلام خدای بزرگ بر مادر عظیم‌الشأنش مریم عذرا و صدیقه حَوْرا، که با نفخه الهی چنین فرزند بزرگی را به تشنگان رحمت الهی تسلیم نمود. درود بر روحانیون و احبار و رهبانان که با تعالیم عیسی مسیح، نَفْس سرکشان را به آرامی دعوت می‏‌کنند. درود بر ملت آزاده مسیح، آنان که از تعالیم آسمانی عیسی روح‌الله برخوردارند.

من به اسم ملت مظلوم ایران از شما ملت مسیح می‏‌خواهم که در روزهای متبرک خود به ملت ما که گرفتار سلطان ستمکارند، دعا کنید و فرج آنان را از خدای بزرگ بخواهید. من از شما ملت بزرگ می‏‌خواهم که سران بعضی کشورهای مسیحی را که با قدرت شیطانی خود از شاه ستمگر پشتیبانی می‏‌کنند و ملتی را در زیر فشار ظلم خرد می‏‌کنند، هشدار دهید و آنان را به تعالیم حضرت مسیح آشنا کنید.

من از روحانیت مسیح می‏‌خواهم که سران بعض کشورهای قدرتمند را نصیحت کنند و پشتیبانی آنان را از کسی که پشت به تعالیم آسمانی نموده، تقبیح نمایند. قرآن کریم، حضرت مسیح را به عظمت یاد نموده و حضرت مریم را تنزیه فرمود؛ بر ملت مسیح است که دین خود را به ملت مسلم ادا کنند. و السلام.

روح‌الله الموسوی الخمینی

پیام امام خمینی به مسیحیان جهان در آغاز سال 1978 میلادی +سند
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات